Sakarya MEM’den Zümre Etkinlik Havuzu ve Rehberlik Faaliyetleri

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin uzaktan eğitim döneminde farklı türlerdeki kaynak ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla "Zümre Etkinlik Havuzu ve Rehberlik Faaliyetleri" adı altında bir dizi çalışma gerçekleştirdi.

Sakarya MEM’den Zümre Etkinlik Havuzu ve Rehberlik Faaliyetleri

İlkokul 4. sınıflar için fen bilimleri dersi, ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar için matematik, sosyal bilgiler, İngilizce, Türkçe ve din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri; lise 9, 10 ve 11. sınıflar için fizik, kimya, Türk dili ve edebiyatı, tarih, matematik ve biyoloji derslerini kapsayan çalışma öğrencilerin günlük yaşamlarında ihtiyaç duydukları bilgiyi sorgulayabilme, bilgiden bilgi üretme, bilgiyi değerlendirebilme, tartışabilme, savunma, karşı veya alternatif düşünceler geliştirebilme gibi yeteneklerini kullanabilmelerine fırsat sağlıyor.
İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ilk örnekleri 1 Eylül 2020 tarihinde paylaşılan 245 etkinlik örneğine 30 Kasım 2020 tarihinde 180 yeni örnek eklenerek toplam 425 ölçme aracının oluşturulduğunu belirterek Ölçme Değerlendirme Merkezi branş koordinatörlerinin öncülüğünde çalışmada görev alan tüm öğretmenlere teşekkür etti.
Sakarya Ölçme ve Değerlendirme Merkezinin web sitesinde “ZÜMRE ETKİNLİK HAVUZU VE REHBERLİK FAALİYETLERİ” adı altında yayımlanan çalışma tüm öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına açıldı. 

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER