Sakarya Mimarlar Odası, Geyve-Taraklı-Göynük için bir gezi düzenledi

Geyve Nehir Park Tesislerinde buluşma ile başlayan gezi Geyveli araştırmacı yazar Namık CİHAN eşliğinde Elvanbey İmarethanesi restorasyon incelemesi ve camilerin gezilmesi ile devam etti.

Sakarya Mimarlar Odası, Geyve-Taraklı-Göynük için bir gezi düzenledi

Daha sonra Taraklı'ya hareket eden ekip, Taraklı Belediyesi Kültür Müdür Vekili Şahin AKI'nın anlatımı ile Hacı Atıf Hanı, Kültür Evi, Kent Meydanı, Tarihi Arasta Çarşısı, Hisar Konağı, Rüştiye ve Hamamönü Meydanı, Çakırlar Konağı ve Tarihi Çınar Ağacı Alanında incelemelerde bulundu. Bir sonraki durak olan Göynük'te Akşemsettin Hz. Türbesi, Gazi Süleyman Paşa Camii ve Hamamı ile meydan düzenlemesi incelendi. Abdülhamit devrinde inşa edilen Göynük Hükümet  Konağı restosyon uygulamasının incelenmesi ile teknik gezi tamamlanmış oldu.

Sakarya Mimarlar Odası Başkanı Sami KAFADAR, beş yıl öncede Taraklı'ya bir teknik gezi düzenlediklerini, bu sefer Geyve ve Göynük İlçelerini de gezilerine ilave ettiklerini belirtti.

Oda Başkanı Sami KAFADAR, Sakaryalı mimarlar ve mimarlık öğrencilerinin katıldığı bu teknik gezide emeği geçen, Namık CİHAN ve Şahin AKI'ya teşekkür etti.
 

Yusuf İzzettin Kömürcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER