Sakarya MÜSİAD’tan muhteşem İftar

MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin Geleneksel İftar Programı; Sakarya Protokolü, STK temsilcileri, Medya ve üyelerinin yoğun katılımıyla, Ernaz Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Sakarya MÜSİAD’tan muhteşem İftar

Programın sonunda gerçekleşen havai fişek gösterisi ise geceye ayrı bir güzellik kattı. 

Müstakil Sanayi ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği İftar Programı; bu yıl “Bereketi, ortağı, artıkça çoğalacak İftar Sofrası” temasıyla Ernaz Tesisleri’nde düzenlendi. MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğindeki programa; Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ahmet İşgüzar, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, SAMİB Başkanı Günay Güneş, Sakarya GİAD Başkanı Gökhan Korkmaz, SAMOB başkAnı Ramazan Çokal, AA Bölge Müdürü Salih Yalçıntaş, Amatör Futbolcular Federasyonu Sakarya Şube Başkanı Ömer Bektaş, Hak-iş Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir, SGK Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş, İşkur Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, AGD Başkanı Hasan Zengin, Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, MÜSİAD’ın Kocaali Şube Başkanı Celal Ayvaz, Karadeniz Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer ve Gebze Şube Başkanı Nihat Yıldırım, Sakarya İlim yayma Cemiyeti Başkanı Vahdettin Aktaş, Sakarya Muhasebeciler Odası başkanı Fikret Dayıoğlu, AK Parti Adapazarı ve Erenler Teşkilatı, SAÜ’de okuyan uluslararası yabancı öğrenciler ile İlahiyat Fakültesi öğrencileri katıldı. 

COŞKUN: “İnfak edebildiğimiz kadar insanız”
Kuran-ı Kerim Tilaveti’nin okunması başlayan programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun Ramazan ayının önemine değinerek; “Yeni bir Ramazana aşkla, heyecanla, sevinçle kavuşmuş bulunmaktayız. Ramazan ayı, her bir Müslümanın derin bir iştiyakla kendisiyle yüzleştiği, kendisini yenilediği, iç dünyasını tazelediği rahmet ayı, bereket ayı, mağfiret ayıdır. İyiden güzelden yana yeni sayfalar açmak, ahlakı güzelleştirmek, hakkı, hakikati, adaleti ve sevgiyi tahsis etmek için Ramazan bize büyük bir fırsattır. Dedi. Ramazan ayında kardeşliğin ve yardımlaşmanın öneminden de bahseden Başkan Coşkun, “İftar, insanların giderek birbirinden koptuğu çağımızda, aramızdaki bağlantıyı vurgulayan, bir kardeşlik hizasını temsil etmektedir. Bu gün insanlığın ihtiyacı olan Peygamber Efendimizin ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ Hadisi şerifinde işaret ettiği tavırdır, empatidir güzel ahlaktır. Aynı havayı soluduğu, aynı gök kubbeyi paylaştığı insanların acılarını yüreğinde hissetmeyen kişinin vicdanı körelmiş demektir. İşte bu empatiyi kaybettiğinizde maddi imkânın, paranın, gücün, şatafatlı binalarında hiçbir anlamı kalmaz. Çünkü bunların tamamı insan içindir, insanlığın ortak paydası kullanılmak üzere bizlere verilmiştir. Evet, paylaşabildiğimiz, infak edebildiğimiz kadar insanız” şeklinde konuştu.  MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay ise yaptığı selamlama konuşmasında; Ramazan Ayı’nın birleştirici ve bütünleştirici olduğunu belirterek, MÜSİAD’ın her geçen gün daha da büyük bir aile olduğunu, ahlaki değerlerin bu ailenin en önemli değeri olduğunu vurguladı.
 

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER