Sakarya’ nın okulu Sakarya’ nın takımını ağırladı

“Adapazarı Atatürk İlkokulu” nda, “Spor Sakarya” etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide öğrenciler, gönül verdikleri takımın oyuncularıyla bir araya geldi. 

 Sakarya’ nın okulu Sakarya’ nın takımını ağırladı

BİZ KOYU DEĞİL AÇIK VE NET SAKARYASPORLUYUZ!
Çocukların bilişsel, sosyal, kişisel ve ruhsal gelişiminde önemli bir rol oynayan sporu sevdirmek, küçük yaştan itibaren bir spor dalıyla ilgilenilmesini sağlamak ve kendini keşfetme yolundaki serüvenine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte futbolcular, öğrencilerin meraklı bakışları ve yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Söyleşide çocukların büyüme ve gelişim süreçlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları açısından tavsiyelerde bulunan futbolcular, öğrencilerin sorularını da içtenlikle cevapladı. Miniklerin heyecanına ortak olmaya çalışan oyuncular, imzaladıkları Sakaryaspor maskelerini dağıtarak öğrencilerin gönüllerinde taht kurdu. Öğrenciler de “BİZ KOYU DEĞİL AÇIK VE NET SAKARYASPORLUYUZ!” yazdıkları pankartı yeşil ve siyahına gönül verdikleri takımlarına hediye ettiler. 

MİNİKLERİN BÜYÜK SEVİNCİ 
Sakaryasporlu futbolculardan Oğuz Kocabey, Fatih Gülmez, Oğuz Yıldırım ve Berkay Kurubacak’ ın misafir edildiği söyleşiye eşlik eden İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ozan Özkaya da öğrencilerin sevincine ortak oldu.
 
Küçük yüreklerde büyük bir yer edinen takımlarının her daim yanında olduklarını belirten Müdür Yardımcısı Havva Özhelvacı; “Başarının anahtarı yaşadığın şehirle kenetlenebilmektir.” diyerek etkinliğin amacına ulaşmasındaki mennuniyetini dile getirdi.

NEHRİN ÇOCUKLARINDAN TAKIMLARINA TAM DESTEK
Atatürk İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşinin öğrencilerin bugününü anlamlandırmasının yanında yarınlarına ışık tutacağını, hedeflerini belirleme ve o yolda ilerleme noktasında onlara büyük katkılar sağlayacağını belirten Okul Müdürü Tekin Ateş, etkinliğe katılan Sakaryasporlu futbolculardan Oğuz Kocabey, Fatih Gülmez, Oğuz Yıldırım ve Berkay Kurubacak’a ve desteğini esirgemeyen İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ozan Özkaya’ ya teşekkürlerini sundu. 

Farkındalık yaratan etkinliklerle yola devam edeceklerini belirten Ateş; Bir tutkunun sembolü, bir şehrin imgesi olan ve “Nehrin Çocukları” nın yüreğinde büyük yer edinen Sakaryasporumuzun gönülden destekçisiyiz.” dedi.  

Nagihan DELİGÖZ

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2022, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER