Sanat dünyasının ünlü isimleri biraraya geliyor 

BJK Kabataş Vakfı’ndan İZOT Evden Otizm Festivali Final Gecesi’ne destek 

Sanat dünyasının ünlü isimleri biraraya geliyor 

Covid-19 salgını sebebiyle evde kalınan bu günlerde otizmli bireylerin hayatlarına renk katmak, yeni yetenekleri ortaya çıkarmak, ailelerine motivasyon sağlamak ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla İZOT (İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu)  Evden Otizm Festivali düzenlendi. ‘Haydi Yeteneğini Göster!’ sloganıyla 4- 22 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleşen festivalin final gecesine Beşiktaş Kabataş Vakfı destek oldu.

İZOT Evden Otizm Festivali kapsamında, ‘Haydi Yeteneğini Göster!’ sloganıyla yola çıkan İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Instagram hesabı (izmirizot) üzerinden yapılan canlı yayınlarla, farklı alanlarda performans sergilemek isteyen otizmli çocuklara ve gençlere fırsat verildi. Festivalin final gecesi için planlanan yoğun katılım nedeniyle de geniş kitlelerde otizm farkındalığını artırmak hedeflendi.  

Sanat dünyası festivalin final gecesinde biraraya geliyor
Müzik, spor ve eğitim dünyasından önemli isimlerin katılacağı İZOT Evden Otizm Festivali’nin final gecesi destekçisi Beşiktaş Kabataş Vakfı oldu. 22 Mayıs Cuma akşamı İzmir Otizm Orkestrası Korosu instagram hesabından 21:00-23:00 saatleri arasında düzenlenen geceye Armağan Pekkaya (Yönetmen), Berna Sağlam Naipoğlu (İletişim ve Marka Yöneticisi), Burak Kut (Müzisyen), Celil Nalçakan (Oyuncu), Cem Arslan (Radyocu), Ergin Güngör (ODFED Otizm Dernekleri Federasyon Başkanı), Gökhan Tepe (Müzisyen), Güvenç Dağüstün (Müzisyen), Hasan Anıl Cansızoğlu (BJK Kabataş Başkanı ve Eğitim Gönüllüsü), Jessica O’Rourke Çarmıklı (Sporcu), Mehmet Turgut (Fotoğraf Sanatçıcı), Özgen Zeybek (Kabataş Erkek Lisesi Müzik Öğretmeni), Sümer Ezgü (Müzisyen),  Şebnem Sungur (Müzisyen)  katılıyor.

İZOT İzmir Otizm Orkestrası
Nisan 2013’ten bu yana kurucu şefliğini Dr. Orçun BERRAKÇAY’ın yürüttüğü İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu; ortalama 60 otizmli öğrencinin katılımı ve tamamı gönüllü eğitimcilerin destekleriyle çalışmalarına devam etmektedir. Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık 185 konser gerçekleştiren grup, okul öncesi dönemden üniversiteye kadar geniş bir yaş aralığında katılımcıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER