Sapanca’da Liseliler Yazarlarla Buluştu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Dairesi Başkanlığı ile TYB Sakarya Şubesi’nin her ay beş yazarla düzenlediği

Sapanca’da Liseliler Yazarlarla Buluştu

‘Sakaryalı Yazar - Öğrenci Buluşmaları’nın ikincisinde, hemşerimiz beş yazar Sapanca’da liseli gençlerle bir araya geldi.

Sakaryalı Şair Hasan Topçu, Şair Kadir Korkut, Yazar-Öğretim üyesi Dr. Serhat Demirel, Biyografi yazarı Leyla Yıldız ve Roman yazarı Umut Sezer, Sapanca’daki beş farklı lisede öğrencilerle bir araya gelerek onların sorularını cevaplandırdılar. Edebiyat söyleşilerinin ardından öğrenciler, Büyükşehir Belediyesince bir hafta önceden kendilerine armağan edilip okudukları kitapları yazarlarına imzalattırdılar.

Oldukça verimli geçen yazar-öğrenci buluşmaları hakkında SBB Kültür İşleri Dairesi Başkanı Resul Narin, ‘Sakaryalı yazarlar bizim için değerli ve önemli. Aynı şekilde liselerimizde eli kalem tutan öğrenciler de çok önemli. TYB Sakarya Şubesi’nce ortaklaşa yaptığımız bu proje ile yılsonuna kadar ilimizde gitmediğimiz lise, dokunmadığımız yetenekli liseli genç kalmayacak. Projenin orta vadede birçok faydalarını göreceğimize inanıyorum. Bu bağlamda TYBli yazar arkadaşlarımıza ve öğrencileri etkinliğimize hazırlayan Sapanca’daki liselerin müdür ve Edebiyat öğretmenlerine de çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Yazarlarla buluşmaya katılan Sapancalı yüzlerce liseli gencin de Sakarya Büyükşehir Belediyesine ve okullarına gelen yazarlara çok teşekkür ettikleri ve etkinlikten çok memnun kaldıkları öğrenildi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER