SAÜ’de Karadeniz Esintisi

Sakarya Üniversitesince (SAÜ) düzenlenen Bilim, Kitap, Sanat, Film, Spor ve Kariyer Festivalinin (SAÜFEST) alt kategorisi SanatFest, yetenekli müzisyen öğrencilerin kurduğu müzik topluluklarının canlı performansıyla devam ediyor.

SAÜ’de Karadeniz Esintisi

SanatFest kapsamında 12 Mayıs’ta ‘Karadeniz Gecesi’ gerçekleştirildi. Devlet Konservatuvarı öğrencileri; Seyfi Demir (Solist), Mustafa Yavuzdemir (Akordiyon), Anıl Erkılınç (Elektro gitar), Ersin Büyükpınar (Bas gitar), İlkan Kocaman (Tulum) ve Atakan Oral (Baterist)’ın sahne aldığı konser, yoğun ilgiyle karşılandı. Konser katılımcıları hep bir ağızdan şarkılara eşlik ederken keyifli anlar yaşadı.
Sahnede Devlet Konservatuvarı öğrencileri, böyle bir etkinliği mezun olmadan yapabildikleri için duydukları mutluluğu ifade ederek tanıdığı imkanlardan dolayı Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’a teşekkürlerini ilettiler.
Konser horon oynanmasıyla son buldu.
Etkinlik sonrasında Baterist Atakan Oral festival hakkında, “Öğrenci ağırlıklı bir sahne dizilimi olduğu için bu çok güzel bir deneyim. Genelde öğrencilere böyle festivallerde yer vermezler sanatçıları ön plana koyarlar. Ama SAÜ bu dengeyi çok güzel kurmuş. Ben tebrik ediyorum aynı zamanda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER