Sosyal Medya’dan sosyal meydana

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten Gençlik Merkezlerince yürütülen ‘‘Sosyal Medyadan Sosyal Meydana ’’ projesi gençler tarafından yoğun ilgi gördü.

Sosyal Medya’dan sosyal meydana

Proje gençlerin sosyal medya bağımlılığının azaltılarak onları toplumla bir araya getirerek klavye aktivizminden uzaklaştırıp milli ve manevi değerleri; sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerle hayatın içinde aktif bir şekilde yer almalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bir farkındalık programıdır.

Bu çerçevede Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezleri tarafından, gençlik liderleri ve gönüllü gençler öncülüğünde gençlerin sosyal medyadan uzaklaşarak, farklı aktivitelere katılmaları amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Gençlik Merkezleri gençlerle birlikte Kent Park’ ta tüm Türkiye’de eş zamanlı gerçekleşen etkinlikle gençlerle buluştu. Birbirinden eğlenceli aktivitelerle gençler güzel bir gün geçirdi.

Kocaali’de bulunan Maden Deresi'nde, telefonlar dan uzak bir gün geçiren gençler, okçuluk, havalı tüfek, matrak, halat çekme gibi geleneksel sporlarla sosyal medyanın yerine toplumla iç içe olabilecekleri, gelişimlerine olumlu katkı sağlayan alternatif etkinliklere tercih ettiler.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER