SUBÜ Konuşmaları’nda gündem millilik vizyonu

SUBÜ Konuşmaları’nın 32’inci konuşmacısı ‘Türkiye’nin Geleceğinde Yerlilik ve Millilik Vizyonu’ başlıklı söyleşiyle Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu olacak. 

SUBÜ Konuşmaları’nda gündem millilik vizyonu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından düzenlenen SUBÜ Konuşmaları’nın 32’inci konuşmacısı, ‘Türkiye’nin Geleceğinde Yerlilik ve Millilik Vizyonu’ başlıklı söyleşiyle Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu olacak. Moderatörlüğünü SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Boz’un üstleneceği söyleşide; millilik bilincine sahip olmanın önemi, çeşitli alanlarda millileşme hamleleri ile bunların önemi ve geleceğe yönelik katkıları üzerinde durulacak. 18 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek söyleşi, üniversitenin YouTube kanalı SUBÜ Haber’den canlı yayınlanacak.

Yalçın Topçu kimdir?
1957 yılında Ardahan’da dünyaya gelen Yalçın Topçu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da; Yüksekokulu’nu Eskişehir Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü’nde yapıp tamamladı. 12 Eylül sonrası haksızlığa uğratılan 3 bin 800 öğretmenden birisi olarak hayatının belirli bir dönemini muhasebe ve personel müdürlükleri ile şirket yöneticilikleri yaparak geçirdi. Belgeli Serbest Muhasebeci olarak uzun süre müteahhitlik yaptı. 1992 yılında Muhsin Yazıcıoğlu, Ökkeş Şendiller, İsmet Gür, Saffet Topaktaş, Ahmet Özdemir ve Esat Bütün ile birlikte Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) kurucuları arasında yer aldı ve 1995 yılına kadar BBP Ankara Kurucu İl Başkanlığı görevini üstlendi. 1996’da memurluğa dönerek 11 yıl boyunca Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nde çalıştı. 2007’de memuriyetten emekli oldu. Aynı yıl Muhsin Yazıcıoğlu’nun daveti üzerine BBP 3. Olağanüstü Kongre’de partinin genel sekreteri seçildi. 2009’da ise Yazıcıoğlu’nun vefatının ardından genel başkan oldu. BBP Genel Başkanlığı görevini 2011 yılında düzenlenen genel seçimlerin ardından bıraktı. 2014’te BBP’den istifa etti. 63. Hükümette Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptı. Sonrasında ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı görevine getirildi.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER