T3 Vakfı Resim Yarışması'nda Türkiye 1.si ve 2.si oldular.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından düzenlenen resim yarışmasında, 11-14 yaş kategorisinde Sakarya BİLSEM’de eğitim alan Mithatpaşa Ortaokulu öğrencileri Türkiye birinciliği ve ikinciliği derecelerini alarak büyük bir başarıya imza attılar.

T3 Vakfı Resim Yarışması'nda Türkiye 1.si ve 2.si oldular.

Türkiye’de millî ve yerli teknoloji hamlesinin gerçekleştirilmesinin kaçınılmaz olduğuna inanan bir grup genç girişimci tarafından kurulan T3 Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim yarışmasının sonuçları açıklandı. 11-14 yaş kategorisinde Türkiye birinciliği ve ikinciliğini ilimiz öğrencileri kazandı. Sakarya BİLSEM’de genel yetenek ve görsel sanatlar alanında eğitim gören Mithatpaşa Ortaokulu 5-A sınıfı öğrencisi Ayşenaz Demirtaş, görsel sanatlar öğretmeni Mehtap Sağlam danışmanlığında Türkiye birincisi olurken yine genel yetenek ve görsel sanatlar alanında eğitim gören Mithatpaşa Ortaokulu 5-G sınıfı öğrencisi Yusuf Sinan Demir, görsel sanatlar öğretmeni Gonca Manolya Gümüşkaya Kırca danışmanlığında Türkiye ikincisi oldu. 

İlimiz genelinde uygulanan "Bilmekten Yapabilmeye Adım Adım Eğitimde Dönüşüm Süreci" kapsamındaki çalışmaların meyvelerini verdiği bir başarı haberinden mutlu olduklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, T3 Vakfının ülke genelinde düzenlediği resim yarışmasında ilimize Türkiye birinciliği ve ikinciliği derecelerini kazandıran öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi, Sakarya BİLSEM ve Mithatpaşa Ortaokulunun yöneticilerini ve öğretmenlerini tebrik etti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER