Tasarım etkinliklerine katıldılar

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ferizli Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarımı ve Grafik Tasarımı Programı öğrencileri İstanbul’a teknik gezi düzenlediler.

Tasarım etkinliklerine katıldılar

SUBÜ Ferizli MYO Tasarım Bölümü Öğretim Görevlileri Pınar Çınar ve Nadiye Kınalı rehberliğinde gerçekleşen gezide geleceğin tasarımcıları ilk olarak İstanbul Zorlu Center da Apple Bilgisayarlı Tasarım Eğitimine katıldılar. Burada Apple tarafından tabletlere yüklenen programlar üzerinde bilgisayarlı tasarım eğitimi aldılar.
 
Tasarım ağırlıklı teknik gezide daha sonra Haliç Kongre Merkezi’ne geçen Ferizli MYO Moda Tasarım Bölümü öğrencileri Desing Week Turkey kapsamındaki tasarım sergisini gezdiler.
 
Pazar günü gerçekleşen geziyi değerlendiren Ferizli MYO Tasarım Bölümü Öğretim Görevlileri Pınar Çınar ve Nadiye Kınalı, amaçlarının 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi, beceri ve yetkinlikleri öğrencilerine kazandırmak olduğunu belirterek, bu amaç doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerinde günümüz teknolojilerini içeren uygulama etkinlikleri, tasarım yarışmaları, sergiler, işletme vb. gezilere büyük önem verdiklerini ifade ettiler.
 
SUBÜ Ferizli MYO Moda Tasarımı ve Grafik Tasarımı Programı öğrencileri meslekleriyle ilgili teknik geziden çok memnun kaldıklarını belirterek, geziyi organize eden öğretim görevlilerine ve gezinin yapılmasına katkı sağlayan üniversite yetkililerine çok teşekkür ettiler. 
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER