TEGV Çevrimiçi Etkinlik ile Dünya Gönüllüler Gününü Kutladı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklara nitelikli eğitim fırsatı yaratmak üzere çalışırken, büyük destek aldığı gönüllülerin, Dünya Gönüllüler Günü’nü kutlamak için yaklaşık 250 gönüllüsü ile bir araya gelerek çevrimiçi bir etkinlik düzenledi.

TEGV Çevrimiçi Etkinlik ile Dünya Gönüllüler Gününü Kutladı

Etkinlikte, hiçbir çıkar gözetmeden fayda sağlamaya ayıran tüm TEGV Gönüllüleri’ne emekleri için teşekkür edildi. 
Türkiye’nin dört bir yanındaki çocukların nitelikli eğitime kavuşması ve fırsat eşitliğine sahip olması için; TEGV in en büyük gücü olan gönülülere teşekkür etmek amacıyla 12 Aralık Cumartesi günü bir kutlama gerçekleştirildi. 
Çevrimiçi etkinlik, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı TEGV Yönetim Kurulu Üyesi Elif Dilmen (2003-2004 Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi TEGV çocuğu)  ve TEGV Gönüllü Operasyonları Yöneticisi Burak Buçak’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Konuşmalarda, TEGV’in en büyük gücünü gönüllülerden aldığı belirtilerek, Türkiye’nin farklı köşelerindeki dezavantajlı çocuklara ulaşma çabasının gönüllülerinin emekleriyle, bilgi ve deneyimleriyle sürdürüldüğü ve böylece yarının aydınlık insanlarının yetişmesine destek olunduğu vurgulandı.
Bilgi Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nurhan Yentürk’ün “Türkiye’de Gönüllük” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. 
Etkinlik,  İhtiyaç Haritası-İdema Kurucusu Ali Ercan ÖZGÜR moderatörlüğünde “Hayat Boyu Gönüllülük” isimli panel ile devam etti. Panelde, Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü, AFAD Gönüllü ve Bağışçı İlişkileri Daire Başkanı Mehmet Akif Can ve Gönüllü Hizmetler Derneği Genel Koordinatörü Barış Bilim görüşlerini dile getirdiler. 
Gönüllü Hizmetler Derneği Koordinatörü Barış Bilim’in ve gönüllülerimizin desteği ile oyun ve  gönüllülerimiz desteği ile müzik paylaşımının yapıldığı kutlamada, etkinlik, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı’nın kapanış konuşmasıyla sona erdi.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER