Tek Parmağıyla Yazdığı Kitabını İmzaladı

Sakarya'da yatağa bağımlı yaşayan ve vücudunda kullanabildiği tek parmağıyla kitap yazan Rukiye Türeyen için imza etkinliği düzenlendi Yazar Rukiye Türeyen Hayaldi, gerçek oldu. 

Tek Parmağıyla Yazdığı Kitabını İmzaladı

Sakarya'da üç aylıkken geçirdiği ateşli hastalık sonucu vücudunda işaret parmağı dışında hiçbir yerini oynatamayan yüzde 98 engelli 38 yaşındaki Rukiye Türeyen, tek parmağıyla yazdığı kitabını sevenleri için imzaladı.

HABER- EMİNE YİĞİT
Türeyen için Adapazarı ilçesinde bir alışveriş merkezinde imza etkinliği düzenlendi. Burada her yaştan okurlarıyla bir araya gelen Türeyen, yakınlarının yardımıyla "Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar" kitabını imzaladı.
Rukiye Türeyen'i gören okurları, onunla hatıra fotoğrafı çektirdi. Türeyen, çok mutlu olduğunu belirterek, gelenlere teşekkür etti.

Heyecandan konuşamadığını ifade eden Türeyen, "Bu kadarını beklemiyordum. Hayaldi, gerçek oldu. Kendi kendime, 'Nereden nereye' diyorum. Okurlarıma teşekkür ediyorum. Beni buralara kadar taşıdıkları için sağ olsunlar.
Anne Fatma Türeyen de işlerin bu noktaya geleceğini düşünmediğini ancak kızının azmine güvendiğini söyledi.

Kızının kitabının okunmasını çok istediğini dile getiren Türeyen, "Dilekleri yerine geldi. Onunla gurur duyuyorum, çok memnunum. Gelen gelmeyen herkesten Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.
Okurları ise kitabın imzalanmasından dolayı çok mutlu olduklarını söylediler.
Küçük okuru ise, Rukiye’nin beni en çok bu kitabı nasıl tek parmağı ile yazdığı etkiledi.
Basım evi sahibi Fahrettin Yüksel, Yüzde doksan sekiz engelli olmasına rahmen  Rukiye o kadar güzel senaryolar kurgulamışkı, bende senin bu hayalini gerçekleştiremem ve senin bu kitabını basıp gelirlerinden sana ev alacağız dedim. Kitabı  bastık ve beklenen ilgiyi görmedi. Daha sonra TRT HABER Rukiye’nin haberini yapınca bir anda kitap satışları patladı ve 250 bin bastık bunun 150 bin tanesini sattık ve diğerleri de satılıyor. Kitapların satıldığında gelirleriyle ins allah Rukiye’nin hayali olan evini alacağız.
İmza sonrasında Rukiye’nin Annesi için yazdığı şiiri ise bir bayan öğrentemn okudu ve Rukiye göz yaşlarını tutamadı.
Sakarya'da geçirdiği ateşli hastalık sonucu vücudunda işaret parmağı dışında hiçbir yerini oynatamayan Rukiye Türeyen, tek parmağıyla yazdığı ilk kitabının geliriyle annesine ev almayı, hazırlıklarını sürdürdüğü ikinci kitabıyla da rehabilitasyon merkezi kurmayı hedefliyor.

Emine YİĞİT

SIRADAKİ HABER