Tügva Sakarya Şehir Mektebi kayıtları başladı

Kurulduğu günden bu yana gençler için birçok projeye imza atan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sakarya İl Temsilciliği ilk günkü özveri ile çalışmaya devam ediyor.

Tügva Sakarya Şehir Mektebi kayıtları başladı

Hayatın her alanında gençlere yönelik faaliyetleri ile ön plana çıkan TÜGVA Sakarya’da Şehir Mektebi projesinin yeni dönem kayıtları başladı. Gençlerin hiçbir ücret ödemediği projede yabancı dilden el sanatlarına kadar birçok ders yer alıyor.

Eğitim, Kültür, Sanat Ne Ararsan TÜGVA’da
TÜGVA Sakarya İl Temsilcisi Murat Selim Deveci “Biz TÜGVA olarak daima gençler için çabalıyoruz, çabalamaya da devam edeceğiz. Teknoloji artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Böyle bir çağda gençlerin ilgileri de bu yönde oluyor. Bu yüzden temel derslerin yanında fotoğrafçılık, youtuber, android programlama gibi dersler ile gençlerin ilgisini yakalamayı hedefledik. Çok şükür bunu da başardık.” Dedi.

Şehir Mektebi projesi başladığı günden itibaren içerisinde barındırdığı kültürden, sanata, yabancı dilden temel derslerin eğitimlerine kadar birçok program ile gençlerin sosyalleşmesine ve eğitim hayatlarına katkıda bulundu. Yoğun bir dönemi geride bırakan Şehir Mektebi’nde ikinci dönem kayıtları başlamış bulunmakta. İkinci dönemde gençler için “Ebru, Hüsn-i Hat, İngilizce Speaking Classes, Youtuber, Fotoğrafçılık, Münazara, Okçuluk ve Tiyatro” derslerinin açılması planlanıyor. Tamamen ücretsiz olan Şehir Mektebi kursları kayıtları devam ediyor. 
4 ile 8 hafta arası sürecek olan kurslarda devam zorunluluğu bulunuyor. Kurslara sadece Liseli öğrenciler başvurabiliyor. Kontenjanların sınırlı olduğu projede kayıtlar www.sakaryasehirmektebi.org web sitesi üzerinden alınıyor.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER