Ufka Yolculuk Yarışması’nda tema sağlıklı düşünmek

Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü iş birliği ile Server Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması için kulüp yöneticileri SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile bir araya geldi.

Ufka Yolculuk Yarışması’nda tema sağlıklı düşünmek

Rektör Sarıbıyık ile buluştular
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Server Yaşam Vakfı tarafından ülke genelinde düzenlenen, Sakarya için de Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü iş birliği ile gerçekleştirilecek olan 10. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması ile ilgili il tertip heyeti üyeleri Yahya Arslan, Ali Özdem, Aykut Arslan ve Mehmet Ali Ergin’i misafir etti. Yarışma ile ilgili Rektör Sarıbıyık’a bilgi verilirken, her yıl farklı kategorilerde gerçekleştirilen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının bu yıl “Sağlıklı Düşünmek” temasıyla gerçekleştirileceği belirtildi. Yarışmanın amacının iyi-kötü, doğru-yanlış her türlü bilginin kolaylıkla yayıldığı bir dönemde bilginin, özellikle de tasarlanmış bilginin, artış hızı, topluma etkileri ve sağlıklı düşünme konusunda farkındalık oluşturması hedefleniyor.  

50 kişiye ödül verilecek
Bu yıl yetişkinlerin de katılacağı yarışma 4 farklı kategoride gerçekleştirilecek. İlkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar “Elma Dersem Düşün”, ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar ise “Eyvah! Ceviz Çatırdıyor”, lise ve yetişkin kategorilerinde yarışmaya katılanlar ise Düşün! Bir de Sağlıklı Düşün” kitaplarını okuyarak hazırlanabilecekler. Her katılımcının kitap okuyarak hazırlandığı yarışmayla aynı zamanda okurların doğru bilgiye ulaşmalarına katkı sağlamak amaçlanıyor. Yarışma neticesinde Türkiye genelinde dereceye giren birincilere 10 bin TL, ikincilere 9 bin TL ve üçüncülere 8 bin TL ödül verilecek. Ayrıca ilk 50’ye giren yarışmacılar her ilde bulunan STK’lar tarafından ödüllendirilecek.

Son başvuru: 18 Nisan
Katılımcılar 17 ve 18 Nisan 2022’de yapılacak 1’inci aşama sınava bulundukları yerden 08.00-20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca online olarak katılabilecek. 2’inci aşama sınav online olarak 22 Mayıs 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek. Yarışma ile ilgili bilgi almak isteyenler www.ufkayolculuk.com sayfasından ve sosyal medya hesaplarından bilgiye ulaşabilecek. 17 Ocak 2022 tarihi itibarıyla başlayan başvurular, 18 Nisan Pazar günü saat 20.00’de sona erecek.

Sağlıklı bilgiye yönelik faaliyetler önem kazandı
Rektör Sarıbıyık’a ilgisi için teşekkür eden Ufka Yolculuk İl Tertip Heyetinden Yahya Arslan, hedeflerinin okurların doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Sarıbıyık ise, “Manipülasyonun sosyal medya ve gelişen iletişim teknolojileriyle daha olanaklı ve yayılımının daha hızlı hale geldiği bir çağda yaşıyoruz. Bu nedenle sağlıklı bilgiye ulaşımı sağlamak amacıyla düzenlenen her faaliyet oldukça önem arz ediyor. Biz de düzenlediğimiz etkinlikler ve SUBÜ Konuşmalarıyla bu anlamda adımlar atma gayretindeyiz. Böylesi güzel bir yolculuğu sürdürmeniz konusunda sizleri tebrik ediyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER