Yakın Doğu’dan Sakaryalı Öğrencilere Davet

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversitelere yerleşmek için 6 Ağustos’ta başlayan tercih dönemi tüm hızıyla devam ediyor.

Yakın Doğu’dan Sakaryalı Öğrencilere Davet

14 Ağustos’ta sona erecek tercihler için üniversiteler öğrencilere yönelik tanıtımlarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Sakaryalı öğrencilere 2013 yılından bu yana çeşitli seminer ve konferanslarla eğitim hizmeti sunan Yakın Doğu Üniversitesi ilimiz öğrencilerine kapılarının sonuna kadar açık olduğunu bildiren bir mesaj gönderdi. Tercih dönemindeki öğrenciler için ayrıntılı bilgilerin yer aldığı mesaj şöyle:

Kuzey Kıbrıs’ın köklü üniversitesi Yakın Doğu, 2013 yılından beri Sakarya’da sayısız eğitim çalışmasına imza atıyor. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Eğitim Akademisi ve RAM koordinatörlüğünde rehber öğretmenlere, velilere ve öğrencilere yönelik sınav kaygısı, motivasyon, akran ayrımcılığı, doğru tercih vb. konularında sayısız eğitim ve seminer düzenliyor. Yakın Doğu Üniversitesinin güçlü akademik kadrosu ile Sakarya’da düzenlenen bu programlarda bugüne kadar çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli eğitim alma şansını elde etti.  

Üniversitelere yerleşmek için tercih dönemi tüm hızıyla devam ederken YÖK denkliği ve Uluslar arası denkliği bulunması da eğitim almak isteyen öğrencilerin bir numaralı tercihi Kuzey Kıbrıs olmaya devam ediyor. Türkiye’nin güneyinde yer alan ve kimlik kartı ile giriş yapılabilen Kuzey Kıbrıs aynı zamanda Covid 19 sürecinde de aldığı başarılı önlemlerle dikkat çekiyor. Vaka sayısının yok denecek kadar az olduğu ada gerçek anlamda bir eğitim adası. Her dört kişiden birinin öğrenci olduğu adada öğrenciler iyi bir eğitim alırken aynı zamanda dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen diğer öğrenciler ile birlikte kültür alışverişinde de bulunuyor.

Yakın Doğu Üniversitesinde geçen yılın fiyatları geçerli
Covid 19 sonrası değişen ekonomik şartları da göz önünde bulunduran Yakın Doğu Üniversitesi, öğrenciler ve aileleri için 2020 – 2021 akademik yılı ücretlerinde herhangi bir artırıma gitmedi. İlk kez bu yıl Yakın Doğu Üniversitesine yerleşecek öğrenciler, 2019-2020 akademik yılının eğitim ücretleriyle kayıt yaptırabilecek ve yurt, yemek ya da ekonomik paket gibi hizmetlerden yine 2019-2020 yılının ücretleri ile faydalanabiliyor.

Eğitim Ücretleri 7.650'TL'den başlarken, eğitim – yurt – 3 öğün yemekten oluşan paket fiyatı 17.325 TL'den başlıyor.

İlk 3 Tercihe Kesintisiz %75 Tercih Bursu
Her 3 öğrenciden 1'inin Tam Burslu eğitim aldığı Yakın Doğu Üniversitesinde, bu yıl burs seçenekleri de daha geniş ve avantajlı! Lisans ve ön lisans bölümlerinin tüm kontenjanları %100 ve %50 Burslu. (Tıp, diş hekimliği ve eczacılık fakültelerinde %100 ve %25 Burs geçerlidir.)  

%50 Burslu 104 bölümümde, ayrıca “İlk 3 Tercihe %75 Tercih Bursu” sağlayarak bursların bir üst dilime taşınma imkanı da mevcut.

Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Veteriner Hekimlik ve Hukuk fakültelerinde ise %50 ve %25 Burslu kontenjanlar için 1. tercihe %15; 2. Tercihe %10 Tercih Bursu veriliyor.

Yakın Doğu Üniversitesinde verilen burslar herhangi bir akademik koşula bağlı olmaksızın kesintisiz uygulanıyor. %75, %50, %25, %15 ve %10 burs dilimleri akademik başarısızlık olsa dahi mezuniyete kadar; %100 burs ise normal eğitim süresince devam ediyor.

Öğrenciler ayrıntılı bilgi için aday.neu.edu.tr adresini ziyaret edebilir. Her türlü üniversite kaydını Türkiye Temsilciliklerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Sakarya için tüm başvurularınızı Marmara Bölge Temsilciliğinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0212 296 95 03 nolu telefonu arayabilirsiniz. Adresi: Halaskargazi Cad. No:138 (Şişli Atatürk Müzesi Bitişiği) Şişli İstanbul

Uluslararası Diploma Avantajı
ÖSYM Kılavuzunda yer alan tüm üniversiteler gibi Yakın Doğu Üniversitesi de YÖK denkliğine sahip. Dolayısıyla ÖSYM ile yerleşen öğrencilerimizin mezuniyetten sonra herhangi bir “denklik” sınavına girmelerine veya “denklik” işlemi yapmalarına gerek yok. Öğrenciler, Türkiye’de bulunan herhangi bir devlet üniversitesine yerleşen ve mezun olan öğrenci ile aynı hak ve statüye sahip olur.

Yakın Doğu Üniversitesi ayrıca Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Üniversiteler Birliği, Akdeniz Üniversiteler Topluluğu ve İslam Ülkeleri Üniversiteleri Federasyonu gibi uluslararası kuruluşlara da tam üye. Tıp, mühendislik, diş hekimliği, eczacılık, iktisadi ve idari bilimler ve fen-edebiyat fakülteleri gibi hemen hemen tüm branşlarda sahip olduğumuz uluslararası akreditasyonlar ile de eğitim kalitesi global ölçekte tescil edilmiş durumdadır.

Dolayısıyla Yakın Doğu Üniversitesi diploması uluslararası tanınırlığa sahip ve mezunlar dünyanın pek çok ülkesinde çalışabilir. Örneğin Tıp Fakültesi mezunları ABD dahil olmak üzere Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya gibi birçok ülkede uzmanlık eğitimi alabilme imkanına sahip. Benzer şekilde mühendislik, mimarlık ya da başka herhangi bir fakülteden mezun olan öğrencilerimiz de dünyanın pek çok ülkesinde çalışabiliyor.

Öğrenci Dostu Ada
Kuzey Kıbrıs tam bir öğrenci adası; nüfusun büyük çoğunluğunu üniversite öğrencileri oluşturuyor. Dolayısıyla hayat da öğrencilere göre şekilleniyor burada. Öğrenci standartlarındaki bir yaşam, Türkiye’den farklı olmadığı gibi İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerdeki öğrenci yaşamından da çok daha ekonomik! Ev kiralarını karşılaştırmak bunun için yeterli olur…

Kuzey Kıbrıs ile ilgili doğru bilinen yanlışlardan biri olan “su” konusunu da detaylandırmak gerekirse; Türkiye’den gelen su markalarının ücretleri Türkiye ile hemen hemen aynı; çok küçük bir fiyat farkı var. Adanın yerli su markalarının ücretleri ise Türkiye’de ki birçok ilden daha uygun. Örneğin; 19 LT damacana su 5 TL ile 6 TL arasındadır.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER