Yaz Kur’an Kurslarına Büyük İlgi

Karasu’da okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte öğrenciler 9 hafta sürecek Kur’an kurslarına akın etti.

Yaz Kur’an Kurslarına Büyük İlgi
Kur’an kurslarına haftalar önce kayıt yaptıran öğrenciler, okulların tatil edilmesiyle camilere koştu. Karasu Yalı mahallesinde 400 civarında cami ve Kur’an kursunda 9 hafta boyunca eğitim görecek öğrencilere, 8 din görevlisi ve cami imamı Kur’an-ı kerim öğretecek.

Dinayet İşleri Başkanlığı’nın haydi çocuklar camiye koşalım, Kur’anla buluşalım’ sloganını hatırlatan Karasu Yalı camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve Yalı Mahalle muhtarı dursan Ali Akbaş, “Cenabı Hak sağlık ve afiyetle evlatlarımıza Kur’an-ı kerim öğrenmeyi ve onunla amel etmeyi nasip etsin. Ulu camii taktir ettiğimiz hocalara sahip. Geçen yıl 250 çocuğumuz burada Kur’an öğrenerek yaz kursunu tamamladı. Bu dönem ise 400 kişi kayıt yaptırdı” diye konuştu.
Kursun ilk gününde çocuklara meyve suyu ikram eden Dernek Başkanı Akbaş, Kur’an kurslarına ilgi yıldan yıla artıyor. Geçen yıl 250 öğrencimiz buraya gelerek Kur’an-ı kerim öğrenme fırsatı buldu. Bu sene ise okullar kapanmadan yaklaşık 400 kişi kayıt yaptırdı. Biz çocuklarımıza Kur’an-ı kerim öğrenmenin yanı sıra bir çok dini konuda da bilgi veriyoruz” dedi.  Akbaş kurstaki öğrencilere çeşitli hediyeler vereceğini ve çocukları luna parka götürüp ödüllendireceğini de söyledi.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 09:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
aktan
aktan - 6 yıl Önce

ne kacardık yazın şu kurslardan

SIRADAKİ HABER