Yenilenen Yüzüyle SAÜ Yayınları 

Sakarya Üniversitesi Yayınları ve Sakarya Üniversitesi Kültür Yayınları, 2021’de ses getiren yayınlarının ardından 2022 yılına hazırlanıyor. 

Yenilenen Yüzüyle SAÜ Yayınları 

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Sakarya Üniversitesi Yayınları ve Sakarya Üniversitesi Kültür Yayınları, üniversitenin Bilimsel Yayınlar Koordinatörlüğü tarafından çağdaş yayıncılık ilke ve hedefleriyle örtüşen bir biçimde akademik yayıncılık faaliyetlerini sürdürme gayesiyle yeniden yapılandırıldı. SAÜ Bilimsel Yayınlar Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Günerigök, yayımlanan yeni eserler ve üniversitenin yayıncılık faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

“Farklı bir konseptle piyasaya çıkmak istedik”
Hedeflerinin her zaman farklı konseptlere yer vermek olduğuna değinen Doç. Dr. Günerigök, “Yaklaşık bir yıl önce Bilimsel Yayınlar Koordinatörlüğünü kurduk. Bu Koordinatörlük ile birlikte SAÜ Yayınları ve SAÜ Kültür Yayınlarına yeni bir kimlik kazandırarak daha farklı bir konseptle piyasaya çıkmak istedik. Her iki yayınevini de üniversitemiz dışında yazılmış ya da hazırlanmış akademik çalışmaları da yayımlayabilecek şekilde yeniden yapılandırdık” ifadelerini kullandı.

“SAÜ yayınları modernize edildi”
Profesyonel yayınlara imza atan SAÜ Yayınları ve SAÜ Kültür Yayınları, geçtiğimiz yılda Bilimsel Yayınlar Koordinatörlüğünün çalışmaları ile yeni mevzuatlara daha uygun hâle getirilerek faaliyetlerine ivme kazandırdı. SAÜ Yayınlarının geçtiğimiz yıl 3’ü matbu olmak üzere 12 eser yayımladığına değinen Doç. Dr. Günerigök, “Kitaplarımıza, SAÜ Yayınları internet sitesinden, SAÜ Bilimsel Yayınlar Koordinatörlüğü sitesi üzerinden veya SAÜ Kütüphanesinin ilgili biriminden ulaşılabilir” açıklamasında bulundu. 
E-kitapların açık erişimde olduğuna dikkat çeken Günerigök, “Matbu kitaplarımızı ise tüm çevrimiçi satış platformlarından ve büyük kitapevlerinden temin etmek mümkün” dedi.

2022 yılı için hedeflerinin büyük olduğunu belirten Günerigök, “SAÜ Kültür Yayınları için de yeni çeviri eserler yayımlamayı düşünüyoruz. Bir telif aldık, bir telif için de başvuruda bulunduk. Yani hedefimiz bu yıl içinde dört tane nitelikli çeviri kitabı yayımlamak. SAÜ Yayınları olarak da hedefimiz 2022 yılında 15-20 arası matbu kitap yayımlamak” açıklamasında bulundu. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER