Yüce açıkladı: Yeni lunapark 23 oyun grubuyla kapılarını açtı

Büyükşehir Belediyesi’nin son hamlesiyle Sakarya yeni bir lunaparka kavuştu.

Yüce açıkladı: Yeni lunapark 23 oyun grubuyla kapılarını açtı

Sakarya Park’ın içerisinde hazırlanan şehrin yeni buluşma noktası 23 farklı oyun grubunun aktif hale getirilmesiyle birlikte misafirlere kapılarını açtı. Alanda inceleme yapan Başkan Yüce, “Vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte vakit geçirebileceği tesisin inşasını sezona yetiştirmek için hızla tamamladık. Tüm vatandaşlarımız burada gönül rahatlığıyla misafirimiz olabilir, Sakarya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehre yeni buluşma noktaları ve sosyal donatı alanları kazandırmak için yeni projeler üretiyor. Vatandaşların kentin her noktasında sosyalleşmesi, en güvenli ve güzel şekilde birlikte vakit geçirebilmesi için kente yeni alanlar kazandırılıyor. Bir süredir ihtiyaç duyulduğu konusunda geri dönüşlerin olduğu lunapark alanı için Başkan Yüce’nin talimatıyla ilk adım Millet Bahçesi yanındaki Eski Çark Mesire alanında yapılmış ve buraya yeni bir lunapark inşa edilmişti. Yine Yüce’nin üzerinde hassasiyetle çalıştığı lunapark konusunda ikinci proje de Erenler’de bulunan Sakarya Park’ta başlatılmıştı. 

10 bin metrekare alan, 23 oyun grubu
Şehre yakışır bir tesis daha bu kez Sakarya Park’ta hayata geçirildi. 10 bin metrekare alan üzerinde dinlenme, restoran tesisi inşa edildi ve birbirinden güzel oyun grupları yerleştirildi. Sakarya Nehri manzarasına inşa edilen tesis içindeki tüm işlemler tamamlandı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, park içindeki yürüyüş alanları, restoran ve dinlenme alanlarının inşasını tamamladıktan sonra oyuncakların montajı başladı. Son olarak 23 farklı oyun grubunun aktif hale getirilmesiyle birlikte lunapark Sakaryalılara kapılarını açtı. Park alanı içinde kullanıcıların güvenliği öncelik alınarak hazırlanan oyun grupları ilk günlerden vatandaşların dikkatini çekti.

“Sosyal yaşamın merkezi olacak”
Bir süredir projeyi yakından takip eden Başkan Ekrem Yüce, lunapark alanında ve hazırlanan oyun alanlarında detaylı bir inceleme yaptı. İçerisinde 8 farklı tren, gondol, çarpışan araç, su kanosu, atlı tren-atlıkarınca, dönme dolap, samba balonu, kamikaze, crazy dance, kule, büyük discovery, gezi treni, uçak, sekolin, hayvanlar âlemi ve zıp zıp gibi oyun gruplarını bulunduran lunaparkın Sakarya’nın sosyal yaşamı için büyük bir kazanç olduğunu ifade eden Başkan Yüce, “Şehrimizin her alanda gelişmesi noktasında önemli projeler yürütüyoruz.  Millet Bahçesi,  Ters Ev, Vagon Kıraathanesi, Uçak Kıraathanesi gibi birçok donatı alanımızı şehrimize kazandırdık. Bu projemiz de eğlence sektöründe Sakarya’nın merkezi olacak ve kentin sosyalleşmesinde önemli bir rol oynayacak. Vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte vakit geçirebileceği tesisin inşasını sezona yetiştirmek için hızla tamamladık, Sakarya’mıza hayırlı olsun” dedi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER