Yurt öğrencileri doyasıya eğlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Biz Bize Moral Akşamları' programları kapsamında, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYGM yurtlarında düzenlenen etkinlik ile öğrenciler doyasıya eğlendi.

Yurt öğrencileri doyasıya eğlendi

Pandemi sürecinde olumsuz etkilenen öğrencilerin moral ve motivasyonlarını yükseltmek, birbirleri ve idare ile etkin iletişim kurabilmelerini sağlamak amacı ile Eğitim, Sosyal ve Kültürel Şube Birimi tarafından, kız ve erkek yurtlarında düzenlenen ‘’Biz Bize Moral Akşamları’’ ile öğrenciler enerji depoladı.
Program kapsamında yapılan etkinlikte vizeler sonrası öğrencilere yurt personelleri tarafından müzik şöleni ve ikramlarda bulunuldu. Şube müdürleri, yurt müdürleri, yurt personeli ve öğrencilerin katıldığı programlarda öğrenciler canlı müzik eşliğinde halay çekerek coştu. Eğlenceli yarışmalar sonucunda öğrencilere hediyeler takdim edildi

Programlar ile ilgili  açıklamalarda bulunan Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürü Suzan Yazıcı Arabul ; 

" Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen 'Biz Bize Moral Akşamları' kapsamında etkinliklerimizi Yurtlarımızda gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İl Müdürlüğümüze bağlı yurtlarda kalan gençlerimizin ders dışı zamanlarını verimli geçirebilmeleri, beden ve ruh sağlıklarını koruyabilmeleri, enerjilerini olumlu yönetebilmeleri, arkadaşlık ve kardeşlik duygularını geliştirebilmeleri amacıyla eğitim,  sosyal,  kültürel ve faaliyetler gerçekleştirmekteyiz. Gençlerimizin pandemi sürecinin olumsuz etkilerini henüz üzerlerinden atamadıklarını görüyoruz. Öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yükseltmek, birbirleri ve idare ile etkin iletişim kurmalarını sağlayabilmek adına bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz " dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER