Sektör Güzellik & Kozmetik
Yayınlama Tarihi 13 Haziran 2019
Telefon 05307660450
Resmi Web Sitesi https://www.alpermeteugurlu.com/

Meme Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Meme yağ enjeksiyonu göğüs estetikleri içerisinde doğal olması ile ön plana çıkıyor. Meme bölgesine enjekte edilecek olan yağlar kadının kendi vücudundan elde ediliyor. Dolayısı ile yağ enjeksiyonu yönteminin yapılabilmesi için kadının vücudunda gerekli büyüklüğü sağlayacak oranda bir yapın olması gerekiyor. Kadının vücudundan alınan yağlar doğrudan enjekte edilmiyor. Bu yağlar klinik ortamda kök hücre bakımından zenginleştirildikten sonra ameliyat yapılıyor. Ameliyat yaklaşık bir saat kadar sürüyor.

Meme Yağ Enjeksiyonu Ameliyatının Avantajları

Çoğunlukla kadınlar silikon ve yağ enjeksiyonu arasında kararsız kalmaktadır. Özellikle sarkıklık ve küçüklük düzeyi düşük olan kadınlar bu kararsızlığı daha çok yaşamaktadır. Yağ enjeksiyonu yönteminin sağladığı avantajlar şöyledir:

· Meme yağ enjeksiyonu silikon uygulaması ile kıyaslandığında daha az ize sebep olur. Çünkü genel kesik yerine mikro kesiler kullanılır. Hatta çoğu zaman yağ enjeksiyonu işlemine ilişkin izler belli olmaz.

· Bu yöntemi tercih eden ve uygun görülen kadınlar bölgesel fazlalıklarından da kurtulma imkanını elde eder. Çünkü alınacak yağ için kadının yağlanmasını fazla olduğu alanlar kullanılabilir.

· Meme yağ enjeksiyonu ameliyatında iyileşme süresi silikona göre daha kısadır ve ağrı düzeyi çok azdır.

· Daha doğal bir görünüm sağlanır. Ayrıca sağlıklıdır. Çünkü İmplant gibi yapay bir nesnenin göğse koyulmasındansa hastanın kendi yağı ile işlem yapılmaktadır.