Gerçek Kahraman'ın Anısına

Acı bize yaklaştıkça  daha çok büyüyor, ateş in düştüğü yeri yaktığı da çok  doğru, hayatlar bizim düşündüğümüz kadar kolay değil. Bir evlât,bir baba, bir can kolay  yetişmiyor. Bazen hiç  tanımadığımız  insanlar, ben bu yazıyı  daha rahat yazayım  diye, sen okula güven le git diye, belki sen daha rahat uyu, çayını yudumla,sokakta gez,gülümse, yemek ye, kuşları izle, ağaçlara  bak diye can veriyor, biz bunları yapalım diye evlatlar babasız, anneler eşsiz, aileler acılı  kalıyor. 

1978 de kurulan ilk eylemini 1984 yılında yapan bir terör örgütün den bahsediyoruz. Yaklaşık 35 yıl olmuş!!! kimi zaman etnik gruplar suçlanmış, kimi zaman dış güçler kimi zaman da kürt vatandaşlarımız, bir yerlerde bir yanlış var, olay siyasi ya da değil bu bizi ilgilendirmiyor. 35 yıldır türkiye olarak bir terör  örgütünü bitiremediysek biz başarısız olmuşuz  demektir.  Kaç  tane leş  alındığının  bir önemi  yok, bizim bir askerimizin tırnağı  olamaz. Ellerindeki silahların nereden geldiği  belli, kimlerin finans etti, hangi ülkelerin desteklediği de belli, ancak biz bu işi  başaramıyorsak bunun tamamen bitmesini istemiyoruz demektir. Muhalefet ya da iktidar farketmez artık, bu kanayan yaraya bir son vermeniz lazım.

Birbirinizi suçlamaktan daha iyisini yapabilirsiniz bence. Memleketimizin kahramanları bitmez diyorsanız o ayrı. Ama "şahitler ölmez" demekle olmadığı aşikar. Siz en yakınınızda bu acıyı yaşayana kadar, en ön  sırada show yapmaya devam edeceksiniz ama unutmayın bu vatan için  varılabilecek  en büyük  varlığı, bu ülkenin  şahitleri ve yakınları  veriyor, gerçek  kahramanlar onlardır. Para karşılığı  mesaisini harcayan gravatlilar değil.
Ruhun  şad  olsun
Mekanın  cennet tir bilirim
Inşallah  hakkını  helal edersin bizlere..