Gün siyaset yapma günü değilmiş!!!

''Gün siyaset yapma günü değil'' cümlesini bu günlerde sıkça duyar olduk. Aslında bu cümle tam anlamı ile siyaset yapmanın babasıdır. Nasıl olduğunu anlatmaya çalışayım. Bu cümleyi kuran insanların geneli aslında iktidarı, iktidar partisini ve geçmişteki yanlış politikalarını eleştirme, sorgulama diyerek destek verdiği partiyi koruma altına almaya çalışmaktır. Tabi yerseniz, he buna rağmen eleştirmeye kalkarsan vatan hainliğine kadar gidebilir dikkat etmelisin. Peki bu cümle hangi durumlarda servis edilir? Özellikle şehit verdiğimiz durumlar, doğal afetler, 15 temmuz gibi hain saldılar ve soma gibi işçi cinayetleri işlendiği zamanlarda. Aslında siyasetin babasını böyle zamanlarda yaparlar, ''bugün hesap sorma günü değil'' derler ama şehit cenazesinde bile imamın elinden mikrofonu alıp miting yapmaktan da çekinmezler. Özünde aslında kimsenin şehit cenazeleri umurunda bile değildir, tüm dertleri erk'in eleştiriye uğrayıp zarar görmesini önlemektir.Geldiğimiz nokta çok üzücüdür, tüm saf ve temiz duyguları ile şehit olan gençlerimize, onların naaşına bile saygı gösteremeyen siyasetçilerimiz, bizim de bunlara alıştırılmaya çalışmamız.

Beş yıl önce ''Suriyeli insanları ülke sınırlarında tutmayalım'' diyenleri, vicdansızlıkla, insan olamamakla suçlayanlar bugün onların gidişleri bir kahramanlık destanı gibi gösterip, alkış tutuyorlar. aklın yolu bir tabi beş yıl geriden gelse bile. Suriyeliler Avrupa'ya varmadan bölgedeki sorun çözülmez. Türk halkına rahatsızlık vermenin de maddi bir karşılığı olamaz.

Bu konular ile sosyal medya üzerinden amaçsız tartışmalar ve kırgınlıklardan uzak durmak gerekir, bazen birbirimizi konuşurken bile anlamakta zorlanırken, bunu yazı ile yapmak çok daha zor oluyor. Yazılarda ses ve mimik yoktur sohbetlerimiz istenmeyen yerlere gidebilir aman dikkat...

ŞEHİTLERİMİZE HAKKIMIZI HELAL ETMEK GİBİ BİR LÜKSÜMÜZ OLAMAZ, UMARIN ONLAR BİZE HAKLARINI HELAL EDER.

ALLAH ORDUMUZU KORUSUN, ONLARA LAYİK OLMAYI BİZE NASİP ETSİN...

Şehitsiz haftalar.

YORUM EKLE