112 Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

112 Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Toplantısı, Vali Ahmet Hamdi Nayir Başkanlığında gerçekleştirildi.

112 Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

“Birimleri Gezdi”
Toplantı öncesi hizmet binasını gezerek teşkilat çalışanları ile bir süre sohbet eden Vali Nayir, herkese görevlerinde kolaylıklar diledi.
112 Acil Çağrı Hizmetleri Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ayhan Orhan Arancı, İl Sağlık Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Abdullah Lütfü Diriarın katıldı.

“Zamandan Tasarruf Sağlanırken, Koordinasyon da Hızlandı”
Toplantıda bir konuşma yaparak 112 Acil Çağrı Hizmetlerine gelen ihbarların düzenli bir şekilde ilgili kuruma havale edilmesinin çok önemli bir avantaj olduğuna değinen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “112 olarak belirlediğimiz sistem sayesinde hem gereksiz aramalar ve asılsız ihbarlarda azalma oluyor hem de kurumumuz gerçekten acil hizmet gerektiren durumlarla ilgilenebiliyor. Bununla birlikte eğer gelen acil vakalar birden fazla teşkilatımızı ilgilendiriyor ise, kurumumuzdaki teşkilat temsilcileri burada anında koordinasyonu sağlayabiliyorlar. Yalnızca güvenlik güçlerimizi ilgilendiren olaylarda Emniyet ve Jandarma güçlerimizin birbirleriyle yardımlaşması da kolaylaştı. Güvenlik güçlerimizle birlikte İtfaiye ya da Orman Müdürlüğümüz, Sağlık ekiplerimiz için de hem zaman açısından hem de koordinasyonun kısa sürede sağlanması açısından büyük bir kazanım sağlandı. Bugüne kadar geldiğimiz noktayı başarılı buluyorum. İlk olarak İtfaiye teşkilatımızın bulunduğu ve daha sonra Emniyet, Jandarma, Sağlık teşkilatlarımızın katıldığı bu sisteme, AFAD ve Orman teşkilatlarımız da çok yakında entegre olacaklar, çalışmalar devam ediyor. İnşallah hep birlikte bu önemli kurumumuzu reaksiyon sürelerini kısaltıp, coğrafi bilgi sistemini de yansıtarak olaylara daha etkili müdahale yapabilecek bir duruma getireceğiz” dedi.

“Çalışmalara Dair Sunum Yapıldı”
112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Abdullah Lütfü Diriarın’ın Acil Çağrı Merkezi ve faaliyetleri ile ilgili olarak bir sunum yaptığı toplantıda, faaliyet raporunun değerlendirilmesi ve önerilerin sunulmasının ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir, herkese başarılar dileğinde bulundu.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER