18 Şubat Dünya Pil Günü 

Batarya konusunda yaptığı Ar-Ge çalışmalarıyla ülkemizin yerli ve milli batarya teknolojisine katkı sunan Sakarya Üniversitesi, dünyadaki en geniş batarya alt yapısına sahip sayılı üniversitelerden biri olma yolunda ilerliyor. 

18 Şubat Dünya Pil Günü 

SARGEM (SAÜ Araştırma-Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi) laboratuvarlarında hız kesmeden devam eden çalışmalarla, insansız hava araçları (İHA) ve elektrikli otomobil gibi birçok alanda kullanılabilecek batarya teknolojileri geliştiriliyor. Türkiye'nin en önde gelen ileri kabiliyetlerle donatılmış SAÜ Enerji Depolama Laboratuvar altyapısıyla SAÜ bilim insanları ülkemiz kaynaklarının daha verimli bir şekilde kullanılmasına katkı sağlamayı, aynı zamanda da enerji konusunda dışa bağımlılığımızı azaltmayı amaçlıyor. 

Teknolojiyi takip eden değil, üreten ve takip edilen bir konumda olma yolunda ilerleyen SAÜ, her yıl 18 Şubat’ta kutlanan “Dünya Pil Günü” vesilesiyle hayatımızdaki önemini hatırladığımız pil ve batarya teknolojilerinde öncü konumunu sürdürmeyi hedefliyor.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER