40 mahalle yolu ulaşıma açıldı

Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

40 mahalle yolu ulaşıma açıldı

Yapılan açıklamada, “Sabah saat 08.30 itibariyle 43 mahalle yoluna ulaşım sağlanamıyordu. Ekiplerimizin gayretli çalışmaları sonucunda saat 17.00 itibariyle 43 mahalle yolundan 40’ını ulaşıma açtık. Kalan 3 mahalle yolunda karla mücadele çalışmalarımız kararlılıkla devam ediyor” denildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi (Yol Bak) ekipleri, kentin dört bir yanında kar küreme ve tuzlama işlemi yapıyor. Saat 17.00 itibariyle açıklanan kar raporuna göre yoğun ve şiddetli devam eden yağışlar sonrası ulaşıma kapanan 43 mahalle yolundan 40’ı ulaşıma açıldı. Kent merkezi ve 16 ilçede ulaşımın aksamaması için 24 saat boyunca nöbetini sürdüren ekipler kalan 3 mahalle yolunda mağduriyeti önlemek için gayretle çalışıyor.

“7/24 nöbetteyiz”
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’yı ve Marmara bölgesini etkisi altına alan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkilemiştir. Tüm birimlerimizle birlikte acil durumlara karşı hazırladığımız planları devreye alıp, şehirde hayatı olumsuz etkileyecek her türlü duruma müdahale ediyoruz. Sabah saat 08.30 itibariyle Akyazı, Geyve, Kocaali, Pamukova ve Taraklı’da olmak üzere toplam 43 mahalle yoluna ulaşım sağlanamıyordu. Saat 17.00 itibariyle kapalı olduğu ihbarını aldığımız 43 mahalle yolundan 40’ını ulaşıma açtık. Kalan 3 mahalle yolunda karla mücadele çalışmalarımız kararlılıkla devam ediyor. 88 personel ve 52 araçla kar nöbetimizi 7/24 sürdürüyoruz. Vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için tüm ihtimallerini göz önünde bulunduruyor ve meteorolojik raporları yakından takip ediyoruz” denildi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER