Abone hizmetleri geri gelecek

Sakarya Vali Yardımcısı Lütfullah Gürsoy, SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan ve SEDAŞ hizmet birim amirlerinden oluşan bir heyet Kocaali Kaymakamlığı’nda düzenlenen toplantıda Kocaali köy-mahalle muhtarları ile bir araya gelerek istek ve talepleri dinledi.

Abone hizmetleri geri gelecek
Ciddi sorunlar
Kocaali Kaymakamlığı’na ait toplantı salonunda Kocaali Kaymakamı Ahmet Odabaş başkanlığında Sakarya Vali Yardımcısı Lütfullah Gürsoy, SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan ve SEDAŞ bakım onarım birim amirlerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda Kocaali’nin SEDAŞ hizmetleri ile ilgili yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Kocaali Kaymakamı Ahmet Odabaş, yaşanan sıkıntılara kalıcı çözümler bulunabilmesi için, sorunların net olarak gündeme getirilmesi ve muhtarların yaşadıkları sorunları eksiksiz olarak dile getirmeleri gerektiğini söyledi. Kocaali’nin SEDAŞ hizmetleri konusunda ciddi sorunlar yaşadığını da vurgulayan Kaymakam Odabaş, “SEDAŞ’ın son dönemde yaptığı bakım ve hizmet atılımının iyi neticeler vereceğine inanıyoruz” dedi.

Birim amirleri not aldı
27 köy, 13 mahalle muhtarının yanı sıra Kocaali Belediyesi Başkan yardımcısı Recep Elik, İl Genel Meclis Üyeleri Şaban Kanbur ve Halit Depe’nin de hazır bulunduğu toplantıda tüm muhtarlar söz alarak köy ve mahallelerinde yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Muhtarların SEDAŞ ile ilgi şikayetlerini dikkatle dinleyen her sorunu ilgili birim amirine not aldıran SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan Yaşanan sorunların asgariye indirilmesi için azami gayret gösterildiğini ifade etti. Bölgedeki enerji kesintileri, arıza ihbar hattı ile ilgili yaşanan sorunlar, voltaj düşüklüğü, enerji nakil hatlarındaki yıpranmalar ve abone hizmetleri ile ilgili sıkıntıları dile getiren Kocaalili muhtarlar, ilçenin daha iyi hizmet alması için, tesis yatırımı, ek trafo, nakil hatları yenilemesi, sokak aydınlatmalarının bakım ve onarımı gibi konularda ciddi çalışmalar yapılması gerektiğini ifade etti.

Muhtarlar ayrıca, tamamlanan hizmetlerden dolayı teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. İstek ve Taleplerin ardından söz alan Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, çözüm için düğmeye basıldığı ayrıca Kocaali’de kısa süre içerisinde abone hizmetlerine ilişkin şube açılacağının sözünü verdi. Konuya vakıf olduklarını belirten Vali Yardımcısı Lütfullah Gürsoy toplantının kapanış konuşmasında, 6 ay sonra yeniden bir araya gelerek yapılan çalışmaların değerlendirileceğini ve alınan mesafenin gözden geçirileceğini söyledi.     

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2013, 11:47
SIRADAKİ HABER