Adapazarı İlçe MEM’ den “İstiklâl Gazetesi”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal-Kültürel ve Sportif Faaliyetler Birimi, Dijital Yönetim Birimi ve Sakarya/Adapazarı Ozanlar Anadolu Lisesi rehberliğinde düzenlenen Adapazarı Belediyesi iş birliği ile basılan ” İstiklâl Gazetesi” mahalle mahalle, sokak sokak gezilerek dağıtıldı.

Adapazarı İlçe MEM’ den “İstiklâl Gazetesi”

YAZIYOR! YAZIYOR! İSTİKLÂL GAZETESİ YAZIYOR!
“2021'in Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı” olarak kutlanmasına ilişkin yayımlanan genelde doğrultusunda, 2021 yılı boyunca İstiklâl Marşı'nın anlamını, Kurtuluş Savaşı'nın önemini anlatmak, kavratmak ve millî birlik ruhunu aşılamak amacıyla Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklâl Marşı'nın kabulünü kutlama ve Mehmet Âkif Ersoy’u anma etkinlikleri düzenlendi.
“Âkif’ in 100. Yıl Yolculuğu” etkinliği kapsamında Sakarya/Adapazarı Ozanlar Anadolu Lisesi Müdürü Recep Sarıhan’ ın rehberliğinde hazırlanan “İstiklâl Gazetesi” mahalle mahalle, sokak sokak gezilerek dağıtıldı ve halkı, öğrencileri Mehmet Âkif’in doğumundan ölümüne kadar olan süreçte verdiği emsali görülmemiş bir mücadeleyle tanıştırdı.“İstiklâl Şairi” bilinmeyen yönleriyle ve birlik olma yolunda verdiği mücadele ile nesline örnek olma noktasında gururlandırdı. Gazeteyi alan ve okumaya başlayan mahalle halkının heyecanı gözden kaçmadı. Çalışmaların yıl borunca devam edeceği bilgisi paylaşıldı.

İSTİKLÂL ŞAİRİNİN EMANETİ
Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “2021’ in Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı” olarak kutlanmasına yönelik genelge doğrultusunda, etkinliklerin planlandığını ve bu etkinliklerin amacına ulaştığını görmenin sevindirici olduğunu, bundan sonraki çalışmalar için de şevk kaynağı oluşturduğunu, farklı meslek gruplarıyla gerçekleştirilen 12 Mart İstiklal Marşı’ nın kabulünü kutlama videosunun ardından istiklâl mücadelesinin ve bu mücadelede Âkif’ in üstlendiği rolün önemini anlatan “İstiklâl Gazetesi” ile yola devam edildiğini, belirtti.
Bakırtaş; tarihinin sesi olma, gelecek nesillere örnek olma ve her alanda tek yürek atma noktasında çıkılan yolda Sakarya/Adapazarı Ozanlar Anadolu Lisesi Müdürü Recep Sarıhan’a, yayın kurulu ekibine, başarıları yazılarıyla “Asım’ın Nesli” ni örneklendiren öğrencilerine, gazetenin yayınlanması ve Adapazarı halkına dağıtılması sürecinde desteğini esirgemeyen Adapazarı Belediyesine ve Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ ya teşekkürlerini sundu ve “Millî Marşımızın Mimarı, İstiklâl Mücadelesinin kahraman şairi  Akif’ in izinden gidebilmenin haklı gururunu yaşıyor ve yaşatacağız, emanetine her daim sahip çıkacağız.” dedi.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER