Akif Yener Vali Ahmet Hamdi Nayir i ziyaret etti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanatçısı ve Türkiye dışında besteleriyle Dünya’nın bir çok ülkesinde şarkıları dinlenen ve hayran kitlesi bulunan Sakaryalı Ses Sanatçısı Akif Yener; Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir i makamında ziyaret etti.  

Akif Yener Vali Ahmet Hamdi Nayir i ziyaret etti

 Vali Ahmet Hamdi NAYİR: “Sanatçılarımızla beraberiz

Her şey Sakarya için
Onun adı efsane Sakarya, Ne aşk ne hayat ve Sakaryaspor 50. Yıl marşı (Bu kalp seninle Sakaryaspor) bestekârı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanatçısı ve Yaşam Koçu Akif Yener Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir i makamında ziyaret etti. Sanatçı Akif Yener; son albümü ve içeriği hakkında Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’e geniş ve detaylı bilgi vererek sözlerine şöyle devam etti: “Doğup büyüdüğüm şehir için şarkılar, marşlar yapmak beni çok mutlu ediyor. Yaklaşık 25 yıldır sevenlerimin ilgi ve teveccühü beni daha da güçlü kıldı. Bir albüm çıkarmak çok maliyetli olduğu kadar da çok zahmetlidir. Bunca emeğin ardından insanların ve sevenlerimin huzurunda olmak ise çok anlamlıdır. Halkın ilgisi çok, fakat resmi makamların ilgi ve desteğinin az olduğunu görüyorum. Şehrin bürokrasisi, önemli dinamikleri ve sanatçılarıyla özellikle kültür sanatın gelişmesi için ayakta tutması pek daha muhtemel ve gereklidir. Şahsınızın bu hususta daha hassas olmanızı arzu eder, teşekkürlerimi sunarım” dedi.
 
Sakarya için yazılan ilk şarkı
Vali Nayir, sanatçı Akif Yener e ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade ederek Sakarya ve Sakaryaspor için yaptığı marşlardan dolayı teşekkür etti. Akabinde son albüm eseri Sakaryaspor 50. Yıl marşı" ve tarihte Sakarya için yazılan ilk şarkı "Onun adı efsane Sakarya" marşı videosunu makamında izleyip tebrik etti. Vali Nayir; “Bir şehrin kalkınması ve özellikle tanıtılmasında sanatçıları çok önemlidir. Daha önemlisi yaşadığı şehir ve futbol takımı için eserler yapmasıdır. Dolayısıyla tarihte Sakarya’mızın için ilklere imza atan sanatçımız Yener i kutluyorum ve bundan sonra sanatçılarımızla daha yakın temas içinde olmayı temenni ediyorum " diyerek sözlerini tamamladı.  Sanatçı Akif Yener Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir a misafirperverliğinden, kültür sanata olan yaklaşımından ve yaptığı içten açıklamaları için teşekkür ederek 5 şarkıdan oluşan maxi sıngle albümünü imzalayarak hediye etti.

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER