Alemdar, Kütüphane Haftasını Kutladı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 28 Mart-3 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Alemdar, Kütüphane Haftasını Kutladı

Kütüphanelerin, toplumun kültür ve medeniyet birikiminin hazinesi olduğunu söyleyen Alemdar, bu hazinenin niteliğinin ve çokluğunun, bir ülkenin gelişmişliğinin ve kültürel seviyesinin de en önemli göstergesi olduğunu dile getirdi.

Başkan Alemdar, dünyanın her döneminde bilgiye sahip olan, yöneten ve kullanan toplumların, her konuda daha ileri seviyede olduklarının herkesçe kabul gören bir gerçek olduğunu ifade etti.

Kütüphanelerin sadece kitapların bulunduğu ve kitaplardan istifade edildiği yerler olmadığını belirten Alemdar mesajında; “Toplumu ilgilendiren etkinliklerin düzenlendiği, toplumun sosyal kalkınmasına yardımcı olan kültürel, eğitici, dinlendirici faaliyetlerin de merkezidir kütüphaneler. Bizler de bu anlayış doğrultusunda Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi Kütüphanemizde 11bini aşkın eseri araştırmacıların ilgisine sunuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta kütüphanecilerimiz olmak üzere hemşehrilerimin Kütüphaneler Haftası'nı kutluyor, ülkemizde kitap okuma alışkanlığına, bilgiye ve öğrenmeye olan ilginin daha da artmasını temenni ediyorum.” dedi.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER