Ali İhsan YAVUZ 'dan basın açıklaması

Sayın Hüseyin Sevinç, ifadeye çağrıldığını ve bu ifadeye çağrılma sebebinin ise “Kocaali ve Karasu fındıkçılarını savunarak şahsıma cevap vermek” olduğuna ilişkin bir açıklama yaparak Sakarya kamuoyuyla paylaşmıştır.

Ali İhsan YAVUZ 'dan basın açıklaması

SÖYLEDİKLERİ DOĞRU DEĞİL
Kamuoyunun şunu bilmesini istiyorum. İlgili kişinin söyledikleri kesinlikle doğru değildir. Kendisi defalarca ben de dâhil birçok partilimize iftira atmış ve hakarette bulunmuştur. 

BU YAPTIĞI İLK DEĞİL
Sayın Sevinç'in yaptıklarını birçok kez görmemezlikten geldik. Ancak en son şahsımla ilgili sosyal medya paylaşımı bardağı taşıran son damla olmuştur. 

HAKARET İFTİRA ve TEHDİTTE BULUNDU
Kendisi söylediklerinin aksine şahsıma hakaret etmiş, iftiralarda bulunmuş ve tehditler savunmuştur. Biz de bunun üzerine; "hakaret, iftira ve tehdit" e dayalı suç duyurusunda bulunduk. 

KİMSENİN SUÇ İŞLEME HAKKI YOK
AK Partili olsun veya olmasın hiç kimsenin, kimseye hakaret etme ve tehditte bulunma hakkı yoktur. 

KAMUOYUNU YANLIŞ BİLGİLENDİRİYOR
Madem suç teşkil edecek bir şey yapmamıştır o zaman neden alelacele paylaşımını kaldırarak kamuoyunu yanlış yönlendirecek beyanatlara tevessül etmektedir.

KARARI YARGI VERECEK
Yaptıklarının suç teşkil edip etmemesi konusunda karar verecek olan yer mahkemelerdir. Bizim yaptığımız da meseleyi yargıya havale etmek üzere suç duyurusunda bulunmaktır. Bundan sonrası yargının işidir. Mesele bundan ibarettir. Aslında bizim yapacak çok işimiz var ve bu türden sataşmalarla uğraşacak vaktimiz yoktur. Ancak kamuoyununu doğru bir şekilde bilgilendirme sorumluluğumuzun bir gereği olarak bu açıklamayı yapma lüzumu hissettik. Kamuoyuna sayıyla arz olunur.        Ali İhsan YAVUZ

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER