Arap Yusuf vefat etti

2005 yılında çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik olarak yapılan operasyon kapsamında yakalanıp yargılandığı İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hapis cezasına çarptırılan 'Arap Yusuf' lakabıyla tanınan Yusuf Ziya Akcan bir süredir yoğun bakım servisinde tedavi görüyordu..

Arap Yusuf vefat etti

Sakarya 2005 yılında çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik olarak yapılan operasyon kapsamında yakalanıp yargılandığı İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hapis cezasına çarptırılan 'Arap Yusuf' lakabıyla tanınan Yusuf Ziya Akcan tedavi  gördüğü Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bugün akşam saatlerinde vefat etti.

 Yaklaşık 20 yıl cezaevinde kalmasının ardından 3 yıl önce tahliye olan Arap Yusuf lakaplı Yusuf Ziya Akcan, bir süredir sağlık sorunları nedeniyle hastanede tedavi görüyordu.

Bugün akşam saatlerine doğru bir anda fenalaşan Akcan, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Acı haberi alan yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti. 

Yusuf Ziya Akcan, tahliye olduktan bir yıl sonra yakalanmış, mahkemece silahlı suç örgütü kurmak ve azmettirmek suçlarından tutuklanmıştı. ..

CENEZESİ YARIN

Yusuf Ziya Akcan'ın cenazesi yarın ikindi namazına müteakip Salko Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Akyazı ilçesi Pazarköy Mahallesi'nde toprağa verilecek.

Kanynak ; Medyabar

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER