Arifiye Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti.

Arifiye Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı,  meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi

Arifiye Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti.

Arifiye Belediyesi Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı, 1 Ekim 2020 Perşembe günü saat:10’da   Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.


    Başkan Karakullukçu açılış konuşmasında: “ 1984-1994 yılları arasında Arifiye Belediye Başkanlığı yapan Değerli Büyüğümüz Seyfettin Kubilay geçtiğimiz haftalarda gittiği Bursa’da Corona Virüs (Covid-19) hastalığına yakalandı. Eşi ile birlikte tedavi altına alınmıştı. Kendisini maalesef dün sabah kaybettik. Öğleden sonra da toprağa verdik. Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine sabırlar ve halen tedavi gören kıymetli eşine de acil şifalar diliyoruz.  Dilerseniz hep birlikte kıymetli başkanımızın ruhuna bir Fatiha okuyalım.” dedi.


    Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Ferudun Adıyaman; “Sayın Başkanım izin verirseniz vatandaşımızın bir talebini size iletmek istiyorum; Mahalle ziyaretlerimiz kapsamında geçtiğimiz günlerde gittiğimiz Karaaptiler Mahallesi sakinlerinin okul ve sağlık ocağı talebi var. Bu konu size iletildi mi? Çözümü konusunda bir girişiminiz oldu mu? Diye sordu. 


    Başkan Karakullukçu; ”Evet. Bu iki konu daha önce bana iletildi. Vatandaşımız taşımalı eğitim yerine kendi mahallelerinde okul istiyor. Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde girişimde bulunduk. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığınca çıkarılan yönetmeliklerde belirtilen azami öğrenci sayıları kadar öğrencileri olmadığı için talebimiz uygun görülmedi.  O bölgede Sakarya Nehri üzerine yeni yaptığımız köprü sayesinde Hacıköy Mahallesinde bulunan okul, yürüme mesafesine düştü. Yaklaşık 1 Km. mesafede. Diğer taraftan vatandaşlarımız çocuklarını Arifiye merkezde bulunan okullara kaydettiriyor. Durum böyle olunca da öğrenci sayısı düşmüş durumda.

 
Sağlık ocağı ve hekim talepleri de Aşağı Kirazca Mahallesi ile iç içe ve çok yakın olması ve Hekim başına olması gereken 3 bin hasta sayısının tamamlanmaması nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kabul görmedi. Bir diğer etken ise, Karaaptiler Mahallesinde açılan eczanelerin bir süre sonra kapanması. Bu yüzden vatandaş, Aşağı Kirazca’ya gidiyor. Toyota Hastanesinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. En geç 6 ay içinde hizmete girmesi planlanıyor. Durum böyle olunca da bu iki talebi yerine getirmek için su an için yapacak bir şey yok. İleriki zamanlarda yeni yerleşim alanları nedeniyle nüfus artarsa bu konuları yeniden gündeme getireceğiz. ” dedi.   

Arifiye Belediye Kültür Merkezi Meclis Salonunda yapılan toplantıda, Belediye Meclisi gündeme alınan 3 maddeyi görüşerek karara bağladı.


G Ü N D E M        :

1-Belediyemizin 2021 yılı Bütçesinin Görüşülmesi.
2-Belediyemizin 2021 yılı Ücret Tarifesinin görüşülmesi.
3-Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının 11.09.2020 tarih ve E-20576 Sayılı yazısına istinaden; İlçemiz Türkçaybaşı Mahallesi 547 ada 15 nolu parselde Hali hazırda Mezarlık alanı olarak kullanılmakta olan Mezarlığın Sakarya Büyükşehir Belediyesine devri ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 15.09.2020 tarihli yazısı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER