Arifiye Belediyesi Eylül Ayı meclis toplantısı gerçekleşti

Arifiye Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Arifiye Belediyesi Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Meclis Salonunda Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

Arifiye Belediyesi Eylül Ayı meclis toplantısı gerçekleşti

Başkan Karakullukçu yaptığı açılış konuşmasında; “Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. İki gün önce 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yılını kutladık. Büyük Taarruz'un 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Aziz Şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

BEŞ KÖPRÜ YOLU ÜZERİNDE KAVŞAK ÇALIŞMASI YAPILDI.
Büyükşehir Belediyemiz tarafından Kudüs ve Siteler Caddesini birbirine bağlayan Adapazarı- Sapanca yolu üzerinde dönel kavşak çalışması başlatıldı. Kazı, dolgu çalışmalarıyla birlikte sıcak asfalt çalışması da yapıldı. İlçemize güzel bir dönel kavşak kazandırıldı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
TOYOTA HASTANESİNİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR.
Eski adıyla Toyota yeni adıyla Sadıka Sabancı Devlet Hastanesinin yapımı tamamlandı. Arifiye Belediyesi olarak çevre düzenlemelerini gerçekleştiriyoruz. Bir-iki hafta içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız. İnşallah hastanemiz, ilçemizde çok kısa bir süre içerisinde yeniden hizmete girecek.

TOYOTA CADDESİNDE YOL GENİŞLETME VE KALDIRIM ÇALIŞMASI
İlçemiz Aşağı Kirazca Mahallesinde Toyota Caddesi üzerinde Mollaköy Köprüsü ve Sağlık Caddesini birbirini bağlayan yolda oluşan trafiği azaltmak ve vatandaşların yol kenarından yaya olarak geçebilmeleri amacıyla kaldırım çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız.

SASKİ ATATÜRK CADDESİNDE İÇME SUYU HATTINI YENİLİYOR
SASKİ tarafından Fatih Mahallesi Atatürk Caddesinde başlatılan içme suyu hattı yenileme çalışmaları devam ediyor. Atatürk Caddesi boyunca üç etapta tamamlanacak olan çalışmaların ilk etabı olan 800 metrelik mesafede çalışmaların sonuna gelindi. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte üst yapı çalışmaları da yapılacak.
Meclis gündeminde olan 9 madde görüşülerek karara bağlandı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER