Arifiye Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Arifiye Belediyesi Kasım Ayı olağan meclis toplantısı, Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun başkanlığında gerçekleştirildi…

Arifiye Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Başkan Karakullukçu yaptığı açılış konuşmasında; “ Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Geçtiğimiz günlerde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını büyük bir coşkuyla kutladık. Hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Milletimizin bu büyük bayramını yürekten kutluyorum. Aşılama ile ilgili ilimiz maalesef hala sarı kategoride. Biran önce aşı olmayan vatandaşlarımızın aşılarını tamamlamaları ve en kısa süre içerisinde mavi kategoriye ulaşmamız gerekiyor. Kültür Merkezimizin alt katında İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından randevusuz aşılama yapılıyor. Ayrıca aşı noktamıza gelemeyen vatandaşlarımız için; belli bir sayıya ulaşıldığı takdirde İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri o bölgeye giderek gerekli aşılamayı yapıyor. Bizler, mümkün oldukça tedbiri elden bırakmayalım. “ dedi.

Arifiye Belediyesi Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Meclis Salonunda yapılan toplantıda, Belediye Meclisi gündeme alınan 4 maddeyi görüşerek karara bağladı.

G Ü N D E M        :
1-İlçemiz Adliye Mahallesi karayolu kenarında yer alan ticaret alanlarına ilişkin hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama imar planı değişikliğine ait plan ve proje Müdürlüğünün 25.10.2021 tarihli talep yazısı.

2--Belediye Meclisimizin  04.10.2021 tarih ve 2021/49 sayılı kararı incelenmek üzere İmar komisyonuna Havale edilen Adliye Mahallesi 2643 ada 2 nolu parsel ile 2656 ada 1 nolu parsele yönelik hazırlanan imar değişikliğine ait 22.10.2021 tarih ve 2021/10 sayılı imar komisyon raporunun görüşülmesi.

3-Mülkiyeti Belediyemize ait Hanlıköy Mahallesi Sanayi Caddesi No:64 de bulunan Kuğulu parkın Belediyemiz Şirketi Arbel’e tahsisi ile 05.09.2017 tarih ve 2017/74 sayılı Meclis kararının iptal edilmesi ve Kuğulu Parkın 2886 sayılı Devlet İhale kanununa göre 10 yıllığına kiraya verilmesi ile ilgili Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün15.10.2021 tarih ve 04 sayılı talep yazısı.

4-7254 Sayılı Kanunun 10.Maddesi uyarınca Adliye ve Çınardibi Mahalle Muhtarlıklarının Kırsal Mahalle yapılmaları talebinin görüşülmesi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER