ASEM Yeni Haftaya Dualarla Başladı

Ahilik Yılı etkinlikleri kapsamında Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından düzenlenen uygulama ile ASEM’deki dükkanlar dualarla açıldı.

ASEM Yeni Haftaya Dualarla Başladı

Her Pazartesi sabahı olduğu gibi bugün de dükkanlar 'Esnaf Duası' ile açıldı. 

2021 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ahi Evran Yılı olarak belirlendiğini ve ülke genelinde çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar; Ahi Evran’ın ilmi ve fikri yönünün haricinde kurduğu ahilik teşkilatı ile sosyal ve ekonomik hayata da şekil verdiğini söyledi.

Anadolu’nun yurt tutulmasında, cihana hükmeden Osmanlı Devleti’nin temellerinin atılmasında Ahiliğin önemli bir rol oynadığını belirten Alemdar; “2021 Ahi Evran Yılı’nı esnaf ve sanatkarlarımızla birlikte idrak edeceğiz. Yaklaşık 800 yıllık geleneğimizi birlikte yaşatarak gelecek kuşaklara aktarmaya vesile olacağız.” Dedi.

Esnaf duasını gerçekleştiren İl Müftüsü Hasan Başiş’in yanı sıra programda Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca ve bölge esnafı da yer aldı. 

Program sonunda tüm esnaf ve sanatkarlara hayırlı ve bereketli bir hafta dileğinde bulunan Alişan ve Alemdar, işyeri sahipleriyle de sohbet etti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER