Asil bir dik duruştur 19 mayıs! / bu vatan sizin!

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı ...

Asil bir dik duruştur 19 mayıs! / bu vatan sizin!

19 Mayıs, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş meşalesinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. O öyle bir meşale ki Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşarak 101 yıldır yanmaktadır.

19 Mayıs, Anadolu'da uyuyan devi yüzyıllardır daldığı hazin uykusundan uyandıracak bir sesleniştir. Cihana hükmederken şimdi öz yurdunda garip, öz vatanında parya kalan şanlı milleti makus talihinden kurtaracak bir başlangıçtır.

19 Mayıs, Anadolu'ya uzanan kirli elleri ezecek büyük çığı başlatan ilk kar tanesidir. 19 Mayıs, şairin dediği gibi bendini çiğneyip aşan milletin kükremesi, enginlere sığmayıp dağları yırtmasıdır.

Aziz milletimin cesur ve kahraman evlatları! 

Size güvenimiz ve inancımız tamdır. Ancak bu, sizleri hiçbir şartta rehavete sürüklememelidir. Unutmayın, işlenmeyen zekâ körelmeye mahkûmdur ve “İki günü eşit olan zarardadır.” düsturundan hareketle sürekli daha çok, daha çok çalışmalısınız. Çünkü vatanın bütün ümidi ve geleceği genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. 
         
“Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları!

Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.” sözleriyle Mustafa Kemal Atatürk, sizlere hem yol göstermekte hem de sahip olduğunuz inancın ve gücün altını çizmektedir.

Kahramanca bir doğuştur, Karadeniz'den Anadolu'ya yayılan.
Yokluk içinde asil bir dik duruştur, adına destanlar yazılan.

Bastığı toprağın kutsallığını idrak etmiş, onu canından aziz bilmiş, aldığı her nefesin hakkını vermek için var gücüyle çalışan gençlerimizin; eğitim camiamızın ve milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Kendi bayrağımızın altında özgürce ve başımız dik yaşayabilmemiz için canlarını hiç düşünmeden feda eden şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla yâd ediyorum.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER