Atanan öğretmenlerden arifiye belediyesine ziyaret

Arifiye’de göreve başlayan aday öğretmenler, Aday Öğretmenleri Yetiştirme Programı Kurumsal İşleyiş kapsamında  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sabri Mercan eşliğinde,  Arifiye Belediyesini ziyaret ettiler. 

Atanan öğretmenlerden arifiye belediyesine ziyaret

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, yoğun programı nedeniyle başka bir toplantıya katıldığı için, Öğretmen Adaylarını Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı karşıladı.
Öğretmenliğin çok önemli bir meslek olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı, sözlerini şöyle sürdürdü;  "Çağımız bilgi çağı. Bilgi, en büyük güç.  Bu bakımdan, her geçen gün eğitimli ve nitelikli insan ihtiyacı ve önemi artıyor. Eğitimin de temel unsuru siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Sizler, sahada çalışmaya başladığınızda, eğitimli ve nitelikli bireyler yetiştirerek memleketimizi daha üst noktalara taşıyacak, hedeflediğimiz 2023, 2071 vizyonlarına ulaştıracaksınız.

Bizler de, tüm olanaklarımızla, sizlere destek olmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük zenginlik kaynağı, insan kaynağıdır. Bu insan kaynağını, nakış nakış işleyerek, ülkemizin ihtiyaç duyduğu her alanda, eğitimli ve nitelikli bireyler haline getirecek ustalar ve sanatkârlar siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Öğrencilerimize, milli ve manevi değerlerine de sahip çıkmalarını öğreterek, bilgi ve beceriyle donatıp, geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa edeceksiniz. Yeni görevinizde üstün başarılar diliyor, nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Öğretmenler adına konuşan Arifiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sabri Mercan, Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı’ya; şahsınıza, Sayın Başkanımız İsmail Karakullukçu’ya ve değerli çalışma arkadaşlarınıza, eğitime ve öğretmenlere verdiğiniz önem ve destek için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.  
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER