Başarılar göğsümüzü kabartıyor

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üst Yönetimi ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Tıp alanında yaşanan gelişmelerde şehrimizin ve üniversitemizin adının geçmesi göğsümüzü kabartıyor”dedi.

Başarılar göğsümüzü kabartıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üst Yönetimi’ni makamında ağırladı. Sakarya Üniversitesi’nin kısa bir süre önce Tıp Fakültesi’ne kavuşmasına karşın bu sürede çok büyük başarılar elde ettiğini vurgulayan Başkan Toçoğlu, bu başarıların kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.

Kaliteli eğitim ve sağlık hizmeti
Hem tedavi hem de eğitim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini ifade eden Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Mehmet Kılıç, “Bakanlığımız, genel sekreterliğimiz ve dekanlığımızın desteğiyle vatandaşlarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunmak için tüm birimlerimizle birlikte büyük gayret sarfediyoruz. Teknolojinin gelişmesi, sağlık alanında keşfedilen yeni tedavi yöntemleri ve bunların süreklilik arz etmesi nedeniyle bizlerin de hem eğitim hem de tedavi hizmetleri alanında yeniliklere açık olmamız gerekiyor. Bizlerde bu doğrultuda gelişmeleri sürekli olarak takip ederek kaliteli eğitim ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak, insanların en değerli varlığı olan sağlıklarını korumak için çabalıyoruz” diye konuştu.

Toçoğlu tebrik etti
Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ilk mezunlarını verdiğine vurgu yapan Başkan Toçoğlu, “İnşallah üniversitemiz çatısı altında eğitimlerini gören bu mezunlarımız ülkemize ve vatandaşlarımıza sağlık alanında çok güzel hizmetler sunacaklardır. Öğrencilerimizin yetiştirilmesinde emeği geçen tüm hocalarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi  hem vatandaşlarımız hem öğrencilerimiz için çok önemli bir yere sahip. Tıp alanında yaşanan gelişmelerde şehrimizin ve üniversitemizin adının geçmesi göğsümüzü kabartıyor. Gelişime açık, kendisini sürekli yenileyen böyle bir yapıda vatandaşlarımız da nitelikli sağlık hizmeti ile buluşuyorlar. Sizlere üstlendiğiniz bu önemli görevi icra ederken çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

SIRADAKİ HABER