Başkan Alemdar’dan 27 Mayıs Darbesi mesajı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Türk demokrasi ve siyasi tarihinde kara bir gün olarak tarihe geçen 27 Mayıs darbesinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Alemdar’dan 27 Mayıs Darbesi mesajı

Mesajında Menderes ve dava arkadaşlarının Demokrasi uğruna ağır ve acı bir bedel ödediğini dile getiren Alemdar, “Ülkemizin demokratikleşmesi için büyük emekler sarf eden değerli siyaset adamı Adnan Menderes, halkın içinden gelen, halkımızın kadim değerlerine bağlı biri olarak, milletimizin kalbinde hiç şüphesiz silinmez izler bırakmıştır. 27 Mayıs darbesiyle Adnan Menderes ve arkadaşlarını darbe mahkemelerinde hukuksuz bir şekilde yargılayanlar ise ebedi olarak Türk milletinin vicdanında mahkûm olmuşlardır” ifadelerine yer verdi.

Darbe kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın bunun karşısında olduklarını söyleyen Alemdar; “bu vesile ile başta merhum Adnan Menderes olmak üzere millete hizmete gönül vermiş Yassıada mağdurları tüm siyasilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, toplumu ayrıştıran ve demokrasimizi sekteye uğratan bu tür darbeleri şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Adapazarı Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER