Başkan Gündoğdu'dan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Gündoğdu'dan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Başkan Gündoğdu mesajında, tüm olumsuz koşullara rağmen, iman, azim ve vatan sevgisiyle kazanılan Çanakkale Zaferi'nin, İstiklal Harbini de zafere ulaştıracak mücadeleci ruhun güçlenmesine vesile olduğunu belirtti.

Çanakkale Zaferi’nin sonuçları itibariyle Dünya tarihinin akışını ve Türk milletinin kaderini değiştirdiğine dikkat çeken Başkan Gündoğdu mesajında şunları kaydetti: 

“Çanakkale Zaferi yıllarca cepheden cepheye koşan ve bağımsızlığı uğruna, imkânsızlıklar içinde savaşan vatan sevdalılarının 107 yıl önce, inanç ve azmiyle yazılan bir destanın adıdır. Çanakkale Destanı, milletimizin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtı ve Dünya’da eşine az rastlanır tarihe adı altın harflerle yazılan bir zaferdir. Bugün yaşamımızı sürdürdüğümüz vatan topraklarımız ülkemizin ve devletimizin bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda canlarını feda eden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır. Bize emanet bırakılan kutsal topraklarımızda canlarını feda eden atalarımızın değerini bilmek ve Çanakkale Destanı’nı geleceğe aktarmak hepimizin en önemli görevlerinden biridir. Türk milleti ve kahraman askerlerimiz vatanı ve milleti için Çanakkale’de nasıl mücadele ettiyse bugün aynı şekilde her türlü tehlikeyi ve tehdidi yok edecek güç ve kararlılıktadır. Çanakkale geçilmez sözünü dünyaya kabul ettiren Türk milletinin, vatan ve bayrak sevgisinin en aziz nişanesinin bir emanetçisi olarak; 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.”

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER