Başkan Gündoğdu'dan 19 Mayıs mesajı 

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Gündoğdu'dan 19 Mayıs mesajı 

Başkan Gündoğdu mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 101. yıl dönümünün kutlandığını anımsattı.
19 Mayıs'ın, esaret altındaki geleceği reddeden aziz milletin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımı olduğunu belirten Gündoğdu, şunları kaydetti:


"Sevgili gençler, büyük fedakarlıklarla kurulan vatanımız, sizlere emanettir. 19 Mayıs 1919'da yükseltilen bağımsızlık meşalesini korumak ve yüceltmek, 19 Mayıs ruhunu anlamak en önemli vazifeniz olmalıdır. Bu çerçevede, geleceğin devlet yöneticileri, siyasetçileri, eğitimcileri, bilim adamları, sanatçıları ve diğer meslek temsilcileri olarak ülkemizi daha da ileriye taşıma noktasında, araştıran, üreten, sorgulayan, aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı Kurtuluş Savaşı ruhunu taşıyan bireyler olarak bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, kültür ve sanatta, eğitimde, sporda elde edeceğiniz başarılarla ülkemize değer katmak için elinizden gelen bütün gayreti göstereceğinize olan inancım tamdır."
 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER