Başkan Gündoğdu'dan Kadir Gecesi mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 27 Nisan Çarşamba gününü 28 Nisan Perşembe gününe bağlayan gece idrak edilecek olan Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Gündoğdu'dan Kadir Gecesi mesajı

Başkan Gündoğdu, mesajında, rahmet ve bereket ayı ramazanın sonuna gelinen günlerde bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ne bir kez daha erişmenin huzur ve sevincini yaşadıklarını belirtti.

Başkan Gündoğdu mesajında şunları kaydetti:
“İbadetle geçirdiğimiz rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın sonuna yaklaşırken, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bin aydan hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ni idrak etmenin huzurunu yaşamaktayız. Tutulan oruçlarla, yapılan ibadet ve yardımlarla idrak ettiğimiz mübarek Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile manevi zirveye ulaşmaktadır. Bu gece Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olması dolayısıyla İslam alemi için büyük önem arz etmektedir. Ramazan ayı rahmet, bereket, yardımlaşma ve dayanışmanın yükseldiği bir ay. Bu mübarek ayda hayırlarımızı arttıralım, ihtiyaç sahiplerimizi düşünelim.

Ramazanla birlikte Kadir Gecesi’nde küskünlüklere son vererek; barış ve kardeşliği hakim kılmak için bu gecenin kaçınılmaz bir gece olduğunu idrak etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşehrilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.”
 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER