Başkan Gündoğdu’dan “10 Ocak Çalışan Gazeciler Günü” Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, “Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir.

Başkan Gündoğdu’dan “10 Ocak Çalışan Gazeciler Günü” Mesajı

Gazeteci arkadaşlarımız, ülkemizin, ilimizin ve ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır” ifadelerini kullandı.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, bir mesaj yayımlayarak yerel ve ulusal basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Başkan Gündoğdu yayımladığı mesajda şunları aktardı:

İletişim Çağının En Önemli Mesleği
Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak tarafsız, doğru, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde, halkın gözü, kulağı ve sesi olarak halka aktarmak, basının başlıca görevi, doğru ve zamanında bilgi almakta vatandaşın en doğal hakkıdır. Bundan dolayı gazetecilik, içinde bulunduğumuz iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir.

Basınımızın Tespitleri Bizler İçin Önemli
Bizler ilçemizde yaşayan hemşehrilerimizin çok daha huzurlu ve mutlu yaşamalarını sağlamak için çaba gösterirken, basın mensubu arkadaşlarımızın tespit ve önerilerini her zaman değerli buluyor ve önemsiyoruz. Çünkü onların da bizlerin de aynı amaca hizmet ettiğini düşünüyoruz. İnanıyorum ki gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için, olumlu rol üstlenmeye devam edecektir.

Basın Toplumu Aydınlatan Bir Işıktır

Yerel basınımız üstlendiği rolü ile ilçemiz, ilimiz ve bölge açısından çok önemli bir fonksiyona sahiptir. İlçemizin gelişmesi ve vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi, daha yüksek yaşam standartlarına kavuşabilmesi için yaptığımız çalışmaları halkımıza duyuran; vatandaşlarımızın sorunlarını da bize ileterek her kesimine kulak verebilmemizi sağlayan yerel basın mensubu dostlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, halkın haber alma hakkı için büyük fedakârlıklar içerisinde ve zaman zaman zor şartlar altında çalışan basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum. Ebediyete irtihal eden gazeteci arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER