Başkan Gündoğdu’dan 19 Mayıs Mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Gündoğdu’dan 19 Mayıs Mesajı

Başkan Gündoğdu mesajında,  “Milletimizin kaderini değiştiren, insanımız için umut dolu bir başlangıcı simgeleyen 19 Mayıs, Türk Ulusunu aydınlığa kavuşturan ve Cumhuriyet ile buluşturan bir dönüm noktası olmuştur. Milletimiz içinde bulunduğu yokluğa ve yoksulluğa rağmen büyük bir kahramanlık göstererek, topraklarımıza ve varlığımıza göz diken işgalci devletlere unutamayacakları bir ders vermiştir” dedi.

19 Mayıs 1919 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan Başkan Gündoğdu mesajında şunları kaydetti:

Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği, bu istiklal şuuruyla yetişen sevgili gençlerimize emanet edildi. Bu bayramın Atatürk tarafından armağan edildiği geleceğimiz ve umudumuz olan gençlerimizin; bağımsızlığa, Cumhuriyete ve 19 Mayıs ruhuna sahip çıkacağına inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, böylesine anlamlı günde başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bizlere bağımsız Türkiye’yi armağan eden Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER