Başkan Gündoğdu’dan ‘24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı’ Mesajı

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Gündoğdu, “Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir.

Başkan Gündoğdu’dan ‘24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı’ Mesajı

Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan medya, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.” ifadelerini kullandı.
Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, bir mesaj yayımlayarak yerel ve ulusal basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.
Başkan Gündoğdu yayımladığı mesajında şunları kaydetti:
 ‘Vatandaş İle Devlet Arasındaki İletişimi Sağlayan Önemli Meslek’
Yaşanılan gelişmeler hakkında kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi birçok önemli görev ve sorumluluğu üstlenen yerel ve ulusal basın, bu önemli misyonu gerçekleştirmek için zaman ve mekân mefhumu gözetmeden, büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Gazetecilik mesleği, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.
‘Sosyal ve kültürel gelişmede önemli rol üstlenmektedir’

İlçemizde ve ilimizde görev yapan yazılı-görsel basın yayın kuruluşu ve ulusal haber ajansı çalışanlarının da toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan bir görev anlayışı içinde ilçemizin ve şehrimizin tanıtımı, halkımızın bilgilendirilip bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulması noktasındaki katkıları göz ardı edilemez. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için, olumlu rol üstlenmeye devam edecektir. 

‘Yerel basınımız kalkınmamızda önemli bir işlev’

Yerel basınımız da üstlendiği rolü ile ilçemiz, ilimiz ve bölge açısından çok önemli bir fonksiyona sahiptir. Bugün de Ferizli’mizde ve Sakarya’mızda yetkin ve saygın basın mensuplarının etkili çabaları; ilçemizin ve şehrimizin gelişmesine önemli katkılar sunmaya devam etmektedir. Milletimizin müşterek sesi olan gazetecilerimizle her zaman gurur duyuyoruz. Bu vesileyle, başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyor, her zaman ve her fırsatta devletinin, milletinin ve bayrağının yanında yer alan yerel ve ulusaldaki bütün Çalışan Gazetecilerimizi tebrik ediyor, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışma hayatlarında başarı diliyorum. Ebediyete irtihal eden gazeteci arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER