Başkan Gündoğdu’dan Mekke'nin Fethi ve yeni yıl kutlama mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Mekke’nin Fethi’nin yıldönümü ve yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Gündoğdu’dan Mekke'nin Fethi ve yeni yıl kutlama mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, yeni yıl nedeniyle yayınladığı mesajında, “Ferizli’mizin gelişmesi ve hedeflerimiz için yeni yılda da istikrarı sürdürerek, yorulmadan, kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 2022 yılının hayırlar getirmesini, birlik ve beraberlik anlayışının daha da pekişmesini temenni etti. 

İstikrarlı çalışmalarımıza devam edeceğiz

2021 Ferizli için hizmetlerle dolu bir yıl oldu diyen Başkan Gündoğdu, mesajında şu ifadelere yer verdi; 

“Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Hedefimize ulaşmak için 2022 yılında da gayretle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi 2022 yılında da attığımız her adım ve sunduğumuz her hizmet halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacak doğrultuda olacaktır. Sizlere hizmet etmenin gururu ve heyecanıyla, vatandaşlarımız ve ilçemiz için bizler üretmeye, geleceğin Ferizli’sini inşa etmeye devam edeceğiz. Göreve geldiğimiz gün içimizde var olan ilçemize hizmet etme aşkının, ilk günkü heyecanla 2022 yılında da devam edeceğine hemşehrilerimizin şüphesi olmasın.  2022 yılının ilçemiz, şehrimiz, ülkemiz ve milletimiz için huzur, esenlik ve sağlık getirmesini diliyorum.  Birlikte çalışıp birlikte başaracağımız güzel bir yıl olması arzusuyla tüm hemşerilerimin yeni yılını tebrik ediyor, tüm ilçe halkımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.“ 

Bugün aynı zamanda tevhid inancının en büyük sembolü olan Kâbe'nin bulunduğu mukaddes şehir Mekke’nin Fethinin yıl dönümü olduğuna dikkat çeken Başkan Gündoğdu, “Mekke’nin İslam ordusu tarafından fethedilmesi ile yeryüzünün kaderi değişmiş, insanlık içinde bulunduğu karanlık dehlizlerden çıkıp aydınlığa kavuşmuştur. Mekke’nin fethi, bütün dünyaya ‘insanlık’ dersi vermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) savaşmak yerine, bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam’a açmış ve gönüllerin fethini de sağlamıştır. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır.

İslam için çekilen hiçbir sıkıntının boşa gitmediğini ve rabbimizin bunun karşılığında Mekke'nin Fethini müyesser kıldığı gerçeği her zaman rehberimiz olsun. Bu duygularla, Mekke'nin Fethinin tüm islam alemi için mübarek olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.” İfadelerini kullandı.

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER