Başkan gündoğdu’dan mirac kandili mesajı

Ferizli Belediyesi Başkanı İsmail Gündoğdu, Miraç kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

Başkan gündoğdu’dan mirac kandili mesajı

Başkan Gündoğdu mesajında,  Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV)’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği gece olan Miraç kandilinin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni etti.   

Recep ayının 27’inci gecesine denk gelen Miraç Gecesi’nin insanlık için bir nevi kurtuluş olduğuna dikkat çeken Başkan Gündoğdu, bu mübarek geceyi iyi değerlendirmek gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti:

Kandil geceleri, gönül evlerimizi aydınlatan ışıklardır. Peygamberimizin Allah’ın huzuruna yükseldiği Miraç kandilinin de milletimizin ve bütün insanlığın gönül bağlarını, muhabbetini, kardeşliğini güçlendirerek dünya barışı için gönüllere bir meşale tutmasını temenni ediyorum. Miraç Kandilini ibadetle geçirmenin sevabı çok büyüktür. Çünkü bu gece Peygamber Efendimize ve ümmetine "namaz" hediye edilmiştir. Beş vakit namaz bu gece farz kılınmıştır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik eder, şehrimize, ülkemize, dünyamıza hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER