Başkan Gündoğdu’dan “Öğretmenler Günü” mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Gündoğdu’dan “Öğretmenler Günü” mesajı

Mesajında, eğitimin toplumun temelini oluşturan en önemli etken olduğunu belirten Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, öğretmenlerin de toplumun mimarları olduğuna dikkat çekti.

Öğretmenlik mesleğinin, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi köprüsü inşa eden en şerefli mesleklerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Gündoğdu, tüm öğretmenleri üstlendikleri kutsal görevden dolayı tebrik ederek şunları kaydetti:

“Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, kutsal ve saygın bir meslektir. Öğretmenlerimiz, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bir toplumun kalkınması, toplumun eğitim düzeyiyle orantılı olarak gerçekleşir. Dolayısıyla kalkınmada ve gelişmede de en büyük pay öğretmenlerimizindir. Ülkemizin dört bir yanında büyük özveri ve fedakârlıkla çalışan öğretmenlerimiz, her türlü takdir ve övgüyü ziyadesiyle hak etmektedir. Bizler "beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi" emreden bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyor, her zaman destek oluyoruz. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde de öğretmenlerin emeklerinin çok önemli payı olacaktır.

Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, icra etmiş oldukları kutsal görevlerinde başarılar diliyorum”

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER