Başkan Gündoğdu’dan Ramazan ayı mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Gündoğdu’dan Ramazan ayı mesajı

İslam âlemi olarak Ramazan Ayı’na girmenin mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını belirten Başkan Gündoğdu, “Bu mübarek ayda paylaşmanın bereketiyle hanelerimize bolluk, gönüllerimize hoşgörü dolmasını diliyorum. Ramazan’ın memleketimize, ülkemize ve tüm İslam alemine huzur, barış ve refah getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

İnsanlık âlemine rahmet ve mağfiret yönünden müjdeler veren; infakın, ikramın lezzetini anlatan 11 ayın sultanı Ramazanın bir kurtuluş kapısı olduğuna dikkat çeken Başkan Gündoğdu mesajında şunları kaydetti:

“Bu kapı, bir ay boyunca iman edenlere açılmış ve inanlara bir fırsat sunulmuştur. Bu bağlamda, Rabbimizin bizlere bulunduğu ikramlardan en kıymetlilerinin başında Ramazan Ayı gelmektedir. Zira Kur'an-ı Kerim bu ayda indirildi. İçerisinde Kadir Gecesi gibi çok kıymetli mukaddes bir geceyi de barındıran Ramazan, kurtuluş üzerine kurtuluş, kazanç üstüne kazanç kapısıdır. Bu ayı fırsat bilmeli, elimizden geldiğince ibadetle geçirmeye gayret ederek Allah’u Teâlâ’nın razı olacağı meşguliyetler edinmeliyiz. Yüce kitabımızın indirildiği ve orucun farz kılındığı mübarek Ramazan ayında, iftar sofralarında sadece ekmeğimizi suyumuzu değil, sevgimizi, içtenliğimizi ve kardeşliğimizi de paylaşmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Tüm İslam aleminin ve kıymetli hemşehrilerimin Ramazan’ı Şeriflerini tebrik ediyor, kutlu bir misafir olarak gelen Ramazan ayının başta değerli hemşehrilerim olmak üzere; aziz milletimize ve tüm İslam âlemine huzur, barış, sağlık ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”
 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER